Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Spotkania z czytelnikami

Spotkania z Czytelnikami

Kolejne spotkanie redakcji „Głosu Nowogrodzkiego” z Czytelnikami odbyło się w dn. 19.VI.05r. we wsi Szablak, w miejscowej świetlicy.
Podobnie jak w Kupninie spotkanie „Głosu” z Czytelnikami mogło się odbyć dzięki pomocy pana sołtysa. Warto zaznaczyć, że pan Mieczysław Tercjak jest od 18 lat radnym i sołtysem. Nie ma tematu, o czym się przekonaliśmy, który dotyczy wsi czy też gminy, którego nie znałby.
Mimo, iż do Szablaku prowadzi droga asfaltowa, i tutaj podobnie jak w Kupninie podstawową sprawą do rozwiązania, z jaką boryka się Rada Sołecka i sołtys, jest sprawa dróg.
W kampanii wyborczej, problem rozwiązania olbrzymiego opóźnienia w stanie dróg, był głównym hasłem burmistrza Zalewskiego – mówi sołtys.
Jakie są realia? Nic się nie zmieniło.
Dla mieszkańców Szablaku niezbędne jest dokończenie modernizacji drogi powiatowej na trasie Szablak- Jednaczewo- długości 5,5 km. Zdaniem sołtysa oraz przedstawiciela mieszkańców o obiecanej drodze dla Szablaku, burmistrz zapomniał, gdyż więcej bliskich Mu osób mieszka w Mątwicy, która ma obiecaną drogę.
Rada Sołecka na spotkaniach w grudniu i marcu 05, zaprotestowała przeciwko budowie drogi odcinkami- jak chce tego burmistrz. Zdaniem Rady Sołeckiej, takie rozdrobnienie inwestycji spowoduje dodatkowe koszty co jest zupełnie nie celowe. Dlatego też proponują zaprojektowanie całego odcinka Szablak – Grzymały .
Sołtys prosił Redakcję o wystosowanie apelu do Starosty Łomżyńskiego, w imieniu jego i mieszkańców w sprawie przyśpieszenia modernizacji drogi powiatowej. W dalszej części spotkania, dyskutowano o drogach wiejskich, szczególnie drogach dojazdowych do łąk i pól. Brakuje żwiru i sprzętu. Jak piszemy w bieżącym numerze, sprawa jest w rękach radnych gminy. Bowiem sprzęt bez kosztów zadeklarował dać Starosta, żwirownia ma powstać w gminie. Tylko że burmistrz Zalewski, chce oddać ją w dzierżawę, a Starosta za żwir płacić nie może. Żwirownia powinna zostać gminną twierdzi sołtys Szablaku pan Mieczysław Tercjak. O tej sprawie piszemy w dzisiejszym numerze „Głosu Nowogrodzkiego” W dyskusji poruszono również sprawę agroturystyki. We wsi Szablak są gospodarstwa, które mogłyby prowadzić taką działalność, jednakże nie mają dostatecznych środków, koniecznych do doprowadzenia tych gospodarstw, a zwłaszcza bazy noclegowej, do poziomu „turystycznego”. Brak własnych środków uniemożliwia otrzymanie pożyczki na ten cel. Do tej sprawy wrócimy. Pan Kazimierz Bałazy- mieszkaniec wsi- podniósł temat uruchomienia świetlicy, chociażby na okres letni. Redakcja obiecała zainteresować się tą sprawą. Napoleon Fortini

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę