Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Dyplomy mają w ręku

Główne zdjęcie
Indeks wręcza protektor dr hab. Krzysztof Prokop

- Coś się kończy, coś nowego zaczyna – mówił dr hab. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wręczając grupie niemal stu absolwentów uczelni dyplomy licencjata lub magistra. To tylko część z rzeszy ponad pół tysiąca studentów, którzy w tym roku obronili się w łomżyńskiej „państwówce”. Najstarszy z nich ma 56 lat, a najmłodszy tylko 21. - Cieszymy się, że ten etap mamy za sobą – mówił Piotr Boratyński, odbierając licencjat. Dla niego, ale i wielu innych studia w PWSIiP jeszcze się nie kończą. Od października zacznie tu magisterkę.

Na uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom PWSIiP przyjechało w czwartek do Łomży 95 z ok. 580 absolwentów, którzy w tym roku obronili swoje prace. Kilkudziesięciu kolejnych studentów, którzy zakończyli naukę, jeszcze na obrony czeka. 
- Większość mówiła, że nie może przyjechać na tę uroczystość bo pracuje – w kraju, albo za granicą – tłumaczy Marta Biedrzycka z PWSIiP. 
Dyplomy odbierali absolwenci kilkunastu kierunków studiów dziennych i zaocznych – od administracji przez informatykę i pielęgniarstwo po prace społeczną i wychowanie fizyczne. Większość z nich to dwudziestoparolatkowie, ale wśród otrzymujących dyplomy licencjata czy magistra były też osoby znacznie starsze.     
- Dyplom jest zwieńczeniem Waszej edukacyjnego trudu, ale i cezurą, która wyznacza w sposób definitywny etap Waszego życia – podkreślał rektor uczelni dr hab. Dariusz Surowik dodając, że ma nadzieję, że nie jest to koniec fundamentalny z nauką. 
Dla niego była to pierwsza uroczystość w tej roli. Funkcję rektora pełni od 1. września. Podobnie od początku miesiąca w PWSIiP są trzy wydziały, w miejsce dotychczasowych sześciu instytutów, dlatego dyplomy absolwentom wręczali wspólnie „nowi” dziekani i „starzy” dyrektorzy instytutów.
- Studia, praktyki i staże w PWSIiP w Łomży w moim głębokim przekonaniu dają korzystniejsze warunki do wejścia na rynek pracy niż studia akademickie – przekonywał prorektor dr hab. Krzysztof Prokop, zachęcając absolwentów do kontynuowania nauki na studiach podyplomowych, na co – jak zaznaczał – można uzyskać dofinansowanie zwrotne. 
Piotra Boratyńskiego do dalszego studiowania w PWSIiP w Łomży specjalnie nie trzeba było przekonywać. Po zdobyciu tytułu licencjata na kierunku praca socjalna od października zaczyna tu studia II stopnia (magisterskie) na administracji. Dziękował profesorom i wykładowcom „za chwile wsparcia” i „mobilizację”. 
- Dla wielu woda okazała się nazbyt głęboka – wspominał tych, którzy nie udało się dobrnąć do końca. - Tym większą satysfakcję mogą mieć ci, którzy odbierali dyplomy – dodawał. 
Przy okazji wręczania dyplomów tradycyjnie już władze łomżyńskiej  „państwówki” wyróżniły kilkudziesięciu najlepszych studentów, autorów najlepszych prac dyplomowych i tych najbardziej zaangażowanych w organizację życia studenckiego uczelni. W sposób szczególny rektor Surowik wyróżnił siostry Martę i Sylwię Kossakowskie. Przez pięć lat, studiując administrację były prawdziwymi animatorkami życia studenckiego. Jak poinformowano siostry współorganizowały juwenalia, uczestniczyły w akacjach społecznych i charytatywnych, gromadziły rzeczy do szlachetnej paczki, rejestrowały potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Foto: Indeks wręcza protektor dr hab. Krzysztof Prokop
Foto:
Foto: Dr hab. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
Foto:
Foto: Dr hab. Krzysztof Prokop, protektor
Foto: Dr Sylwia Chojnowska, prorektor
Foto: Dr hab. Krystyna Leszczewska i dr hab. Wiesław Tadeusz Popławski wręczają dyplomy
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Dr n. med. Beata Kowalewska wręcza dyplom
Foto: Dr hab. Krzysztof Sychowicz, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Dr Sylwia Chojnowska wręcza wyróżnienie
Foto: Dr Sylwia Chojnowska wręcza wyróżnienie
Foto:
Foto: Dr hab. Krystyna Leszczewska, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych
Foto:
Foto: Dr hab. Krystyna Leszczewska, dr hab. Wiesław Tadeusz Popławski i Piotr Boratyński
Foto: Dr Tadeusz Kowalewski
Foto: Dr hab. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Piotr Boratyński

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę