Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Komornik to nie zagrożenie?

Główne zdjęcie
Budynek uczelni

- My nie jesteśmy właścicielem tego budynku, wynajmujemy w nim pomieszczenia – mówi dr Joanna Karpowicz, rektor Uczelni Jańskiego z siedzibą w Łomży. To dawna, założona w 1997 roku, Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży, która mieści się w zabytkowym budynku przy ul. Krzywe Koło 9. Nieruchomość na sprzedaż wystawił komornik sądowy. Licytacja ma odbyć się na początku października, gdy rozpoczyna się nowy rok akademicki. - W ogóle się tym nie przejmuję. Szkoła to ludzie, to struktury, to 20-letnia historia - mówi rektor dr Joanna Karpowicz dodając, że dla dalszego funkcjonowała tej uczelni nie ma żadnego zagrożenia.

Komornicza licytacja nieruchomości przy ul. Krzywe Koło 9 w Łomży wyznaczona jest na 6 października. To nieruchomość gruntowa zabudowana czterokondygnacyjnym, zabytkowym budynkiem wybudowanym około 1925r. Obiekt wpisany został do rejestru zabytków i należy do –  „dłużnika: Szkoła Wyższa im. Bogdana Jańskiego w Warszawie” – czytamy w komunikacie o pierwszej licytacji komorniczej, który podała komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym w Łomży Krystyna Bajgus. 
Suma oszacowania wynosi 8 mln 971 tys. zł, zaś cena wywołania ustalona jest na 3/4 sumy oszacowania czyli 6 mln 728 tys. 250 zł. Licytacja ma odbyć się w budynku Sądu Rejonowego w Łomży przy Polowej. Chcący przystąpić do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, czyli blisko 900 tysięcy złotych. 

Dr Joanna Karpowicz, rektor mieszczącej się w tym budynku Uczelni Jańskiego, podkreśla, że licytacja nie dotyczy tej uczelni. - My nie mamy żadnych zobowiązań, ani kredytów – mówi zaznaczając, że budynek przy ul. Krzywe Koło 9 nie jest własnością tej uczelni. 
Rektor nie chce odnosić się do informacji o licytacji komornicze nieruchomości, sugerując, że to może być pokłosie personalnych rozgrywek w Warszawie. Podkreśla, że Uczelnia Jańskiego w Łomży jest niezależną uczelnią umieszczaną w rejestrach prowadzonych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a z uczelnią warszawską łączy ją tylko nazwisko patrona i pomieszczenia, które wynajmuje w jej budynku. - Nie ma żadnego zagrożenia dla dalszego funkcjonowania naszej uczelni – podkreśla rektor Karpowicz, ciesząc się jednocześnie – jak mówi - z rekordowego tegorocznego nabór na studia. 

Uczelnia Jańskiego w Łomży oferuje studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach pedagogika i zarządzanie oraz studia podyplomowe na ponad 50 specjalnościach.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę