Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Po remontach wakacyjnych kilka remontów we wrześniu

- Jesteśmy szczęśliwie po wyremontowaniu aż 13 sal: trzech dla oddziałów przedszkolnych i trzech świetlic na parterze, pięciu na 1. piętrze dla klas pierwszych i drugich oraz dwóch na 2. piętrze dla klas trzecich – opowiada z zapałem dyrektor Krystyna Kamińska, dla której będzie to pierwszy rok szkolny w nowo utworzonej Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży, gdzie dotąd mieściło się Publiczne Gimnazjum nr 1 i gdzie będą uczyć się uczniowie klas 2. i 3. PG 1. - Jestem zadowolona: naprawdę remont przeprowadzono solidnie, czysto i równiutko, ładnie to wygląda kolorystycznie, pastelowo, materiałowo. Teraz trwają w salach prace porządkowe. Będziemy mieć całkiem nowe wyposażenie. Część mebli, stolików, ławek i krzesełek dojechała do szkoły, część jest w drodze i wkrótce dotrze. Na 14 remontów, prowadzonych w wakacje w placówkach oświatowych w Łomży, wykonawcom udało się w terminie albo z tygodniowym lub trochę większym poślizgiem zdążyć prawie wszędzie.

Na dwa tygodnie opóźnienia, w porównaniu z planowanym na koniec sierpnia terminem, zanosi się w rozległym budynku SP 1, przejętym po PG 1, gdzie remontu wymagało zaplecze sali sportowej z szatniami i pokojami nauczycieli wf. Dosłownie w przeddzień 1. września, tradycyjnie kojarzonego z początkiem roku szkolnego, sanepid miał sprawdzić, jak budowlańcy poradzili sobie z remontem jadalni. - Żywienie dla klas zerowych będzie oparte na cateringu, a od października wprowadzimy catering dla pozostałych klas od 1. do 7. - zapowiada dyrektor nowej SP nr 1 Krystyna Kamińska. 
Na ukończeniu jest ważna droga dojazdowa do „Mechaniaka”, od strony Przykoszarowej. Miasto planuje jej odbiór do połowy września. Przez wakacje robotnicy zdjęli poprzednią nawierzchnię z płyt betonowych, położyli nawierzchnię ciągów komunikacyjnych z kostki betonowej i wykonali ich oświetlenie. Jeszcze dłużej – do 22. września – mają odbywać się prace w Szkole Podstawowej nr 7, gdzie zaplanowano dużą przebudowę pionu żywieniowego, wyposażenie kuchni, instalację wentylacji pomieszczeń kuchni, wymianę instalacji elektrycznej i instalacji c.o. w budynku, prace malarskie po wymianie instalacji elektrycznej i remont czterech łazienek. - Ze względu na remont kuchni, prace w „Siódemce” zostały przedłużone o ponad miesiąc – informuje Grzegorz Daniluk z biura prasowego Urzędu Miejskiego. O dwa tygodnie przedłużyły się remonty korytarzy w SP 2, natomiast o tydzień w SP 9 i SP 10, gdzie również odnawiano sale lekcyjne. W salach wymieniano posadzki, instalację elektryczną, szpachlowano i malowano ściany, tak jak na klatkach schodowych.
W II Liceum Ogólnokształcącym trwa przebudowa pomieszczeń łazienek – zgodnie z terminem do 29. września. Prace objęły nowy podział pomieszczeń sanitariatów w piwnicy, na parterze i piętrze ok. 100-letniego gmachu, remont posadzek, ułożenie nowych instalacji sanitarnych i elektrycznej. W „Wecie” z niewielkim, tygodniowym poślizgiem odebrano wymienioną instalację elektryczną i oświetlenie oraz pomalowane ściany i sufity po pracach instalacyjnych. W „Ekonomiku” wymiana instalacji elektrycznej i malowanie korytarza 2. piętra odbyły się zgodnie z planem do 18. sierpnia. Nowe ogrodzenie Przedszkola Publicznego nr 8 na „Bawełnie” oddano do użytku 10 dni temu z 10-dniowym opóźnieniem, a kwestią kilku dni jest zakończenie prac przy Przedszkolu Publicznym 15: wymiana nawierzchni ciągów komunikacyjnych wokół placówki i zrobienie odwodnienia terenu. W Bursie Szkolnej nr 1 terminowo do 3. sierpnia wyremontowano pomieszczenia po byłej kotłowni: ściany, posadzka, instalacja elektryczna, dostosowanie pomieszczeń na  szatnię i zaplecze sanitarne. Bursa Szkolna nr 2 przy „Wecie” - według zapewnień Grzegorza Daniluka – doczekała się remontu pomieszczeń łazienek, na co składały się: wymiana okładzin ściennych i podłogowych, wymiana instalacji sanitarnych i elektrycznej z oświetleniem oraz montaż nowych urządzeń sanitarnych.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę