Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

Przedszkole oraz szkoła podstawowa dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi w Łomży

Fundacja DR OTIS prowadzi w Łomży Przedszkole Niepubliczne Nutka, w której zorganizowane są grupy terapeutyczne, oraz Szkołą Podstawową dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi. Fundacja także jest organizatorem obchodów Światowych dni Świadomości Autyzmu, szkoleń, konsultacji dla specjalistów i rodziców dzieci niepełnosprawnych. Fundacja jest prekursorem w tworzeniu wyspecjalizowanych placówek dla dzieci z autyzmem w Łomży. Wiele placówek czerpie inspiracje i wzorce w organizacji pracy z dziećmi z autyzmem, z metod opracowanych w Fundacji DR OTIS.

Przedszkole Nutka

W zajęcia z dziećmi niepełnosprawnymi, głównie dotkniętych autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną, prowadzone są w naszym przedszkolu w grupie terapeutycznej. W zależności od indywidualnych potrzeb każdego dziecka, prowadzona jest terapia ręki, zajęcia logopedyczne, metoda Knilla, dogoterapia, muzykoterapia, ćwiczenia rehabilitacyjne i wspierające rozwój, zajęcia terapeutyczne, oraz zajęcia integracji sensorycznej, komunikacja alternatywna PECS i inne, terapia czaszkowo krzyżowa, NDT-bobath i inne. W codziennej pracy wykorzystujemy min. metody Son Rise, Handle, behawioralne.

Prowadzimy intensywny trening umiejętności społecznych. Dzieci pod opieką nauczycieli uczą się codziennych czynności, zachowań społecznych, relacji z rówieśnikami i innymi osobami np. wychodzimy do pizzerii, sklepu, uczymy dzieci samoobsługi, bezpiecznych zachowań na ulicy itp. Nasi specjaliści posiadają doświadczenie zdobyte w poradni dla dzieci z autyzmem oraz innych placówkach terapeutycznych i leczniczych oraz wieloletniej pracy w naszych placówkach. Zapisanie dziecka do grupy terapeutycznej jest szczególnie polecane w przypadku braku możliwości oddziaływania terapeutycznego ze względu na długi okres oczekiwania w poradni, czy brak możliwości finansowych na prywatne terapie, bądź brak czasu. Duże doświadczenie w prowadzeniu placówek dla dzieci, pozwala nam na właściwą organizacje terapii. W naszym przedszkolu istnieje też możliwość zwrotu pewnej części kosztów terapii wskazanej przez rodzica. Otrzyma je każde dziecko z grupy terapeutycznej, które posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z tytułu autyzmu, zespołu aspergera, niepełnosprawności sprzężonych. Jest to finansowane w ramach program własnego Fundacji DR OTIS- „Rodzic najlepszym terapeutą”. Jeden nauczyciel opiekuje się maksymalnie 2 dzieci. W ramach posiadanych środkach wspieramy turnusy rehabilitacyjne i inne formy terapii. Zapewnia to indywidualne podejście oraz właściwe oddziaływanie terapeutyczne. Dzieci uczęszczające do grupy terapeutycznej biorą udział w wycieczkach, warsztatach tematycznych, spotkaniach z zaproszonymi gośćmi itp. wraz z dziećmi z grupy powszechnej. Dzieci wysoko funkcjonujące uczęszczają do grupy integracyjnej wraz z innymi rówieśnikami. Prowadzimy także wczesne wspomaganie rozwoju.

Zapraszamy na facebook.com/przedszkoleNutka

Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi.

Od 1 września 2015r funkcjonuje Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi w Łomży przy ul. Sybiraków 20/6U. Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. Realizowany jest obowiązek nauki, dzieci otrzymują legitymację i świadectwa szkolne. Do naszej placówki mogą uczęszczać także dzieci które maja indywidualny tok nauczania.

Obecnie funkcjonuje dwie klasa dla dzieci z autyzmem. Nasza Szkoła zapewnia realizację orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego. Realizowane są zajęcia  dodatkowe z logopedii, integracji sensorycznej, terapii behawioralnej, treningu umiejętności społecznych, terapii ręki, zajęcia rewalidacyjne. Stosujemy alternatywne formy komunikacji (PECS, AAC). Do naszej szkoły mogą także uczęszczać dzieci z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną.

Fundacja DR OTIS w Łomży od września 2015 otworzyła pierwszą w Łomży Szkołę Podstawową przeznaczoną głównie dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną. Otwarcie szkoły wynikło z potrzeb zgłaszanych przez rodziców dzieci uczęszczających do Naszego Przedszkola Niepublicznego „Nutka” oraz biorących udział w programach terapeutycznych organizowanych przez Fundację DR OTIS.

Organizacja szkoły zakłada klasy od 2 do 4 osób. W zależności od stopnia funkcjonowania dzieci w klasie będzie 2 lub 3 nauczycieli. Znajdą w niej miejsce także dzieci które mają indywidualny tok nauczania. W Naszej szkole będą miały zapewnioną  opiekę przez cały dzień, zajęcia edukacyjne i terapeutyczne, także terapie wskazane przez rodziców. W wielu przypadkach niewskazane jest edukacja dziecka w szkole masowej, głownie ze względu na dużą ilość uczniów czy negatywnych bodźców( np. hałas) oraz niedostosowanie placówki do indywidualnych potrzeb dziecka.  Rodzice będą mieli pewność że ich dziecko jest pod właściwą i kompetentną opieką i co nie jest bez znaczenia, będą mogli załatwić w spokoju sprawy, pójść do pracy lub po prostu mieć czas dla siebie. Program edukacyjny i terapeutyczny dostosowany będzie do potrzeb i możliwości indywidualnych dziecka. Zajęcia terapeutyczne i edukacyjne prowadzone będą przez doświadczoną i kompetentną kadrę. Nasi nauczyciele posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem oraz niepełnosprawnością sprzężoną. Ciągle się kształcimy, uczestniczymy w wielu szkoleniach oraz konsultacjach. Kadra Naszej szkoły i przedszkola korzysta z superwizji, konsultacji, szkoleń i porad wiodących szkół i ośrodków w kraju jak i w naszym regionie. Można wymienić kilka z instytucji : Fundacja Synapsis, Pyramid Educational Consultants of Poland, Fundacja Być Bliżej Siebie, Stowarzyszenie Wspólny Świat z Białej Podlaskiej, Fundacja Scolar, ośrodki doskonalenia nauczycieli oraz nauczyciele i terapeuci na co dzień pracujący z dziećmi z autyzmem w szkołach specjalnych, ośrodkach szkolno wychowawczych, poradniach itp.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Facebook.com/szkoła podstawowa
Informacji dotyczących przyjęć dzieci z autyzmem do szkoły i przedszkola można uzyskać pisząc na e-mail: fundacja.drotis@gmail.com

oraz pod nr telefonu 570 338 500

www.facebook.com/drotisfundacja,

www.dr-otis.pl

 

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę