Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

W Starych Kupiskach będzie nowoczesna biblioteka

Dwa miliony złotych otrzyma gmina Łomża na inwestycję związaną z budową biblioteki w Starych Kupiskach oraz remont i modernizację pozostałych placówek bibliotecznych. Pieniądze to dofinansowanie z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020.

Wniosek gminy, złożony przez Bibliotekę Publiczną Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu, znalazł się wśród 20 placówek rankingu ogłoszonego przez Instytut Książki. O dotacje z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w ramach działania „Infrastruktura bibliotek 2016–2020”. ubiegało się w sumie 220 bibliotek z całej Polski. 
- Chcemy stworzyć mieszkańcom Kupisk miejsce, w którym będą mogli nie tylko poczytać książkę, ale przede wszystkim spotkać się z drugim człowiekiem – przekazuje Wiesława Kłosińska, dyrektor Publicznej Biblioteki Gminy Łomża. – Widzimy jakie są potrzeby dzisiejszych czasów, kiedy za sprawą postępu technicznego zacierają się kontakty międzyludzkie. Dzięki temu miejscu, mieszkańcy będą mogli się integrować i spędzać wspólnie czas ze swoimi dziećmi, wnukami czy sąsiadami oraz rozwijać swoje zainteresowania. Na przykładzie biblioteki w Podgórzu widzimy, że taki ośrodek kulturalny jest potrzebny dla rozwoju społecznego, dlatego cieszę się, że kolejny będzie miał szansę powstać – dodaje zadowolona dyrektor Kłosińska.
Nowoczesna biblioteka w Podgórzu powstała dzięki środkom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2011-2014. 
Budynek biblioteki w Starych Kupiskach powstanie na działce gminnej przy remizie OSP, gdzie obecnie znajduje się boisko, plac zabaw i siłownia zewnętrzna. 
- Zbudujemy nowoczesne centrum kulturalne odpowiadające standardom XXI wieku, dzięki któremu mieszkańcy gminy będą mieli lepszy dostęp do kultury - mówi wójt Piotr Kłys podkreślając, że dziś rola bibliotek nie sprowadza się tylko do wypożyczania książek. 
Poza budową biblioteki w Starych Kupiskach za pieniądze z NPRCz remontowane mają być filie biblioteki w Wygodzie i Konarzycach. Gmina Łomża informuje, że pozyskana dotacja w całości pokryje koszty planowanej inwestycji.

na podstawie: www.gminalomza.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę