Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 25 maja 2022 napisz DONOS@

Znów do matury

- Przecieki egzaminacyjne na maturze poprawkowej są niemożliwe, zaś egzamin będzie przebiegał według tych samych zasad i procedur, co matury w maju – zapewnia Jolanta Gołaszewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Od godziny 9. w Łomży 160 osób z liceów i techników może zdawać pisemnie egzamin poprawkowy w nowej formule w swoich szkołach. Najwięcej – 131 osób chce poprawić maturę pisemną z matematyki na poziomie podstawowym, sześć z języka polskiego, 22 z angielskiego i jedna z niemieckiego. W województwie podlaskim na 1 288 poprawkowiczów najwięcej biedzi się z matematyką – 1 033. Na prawie 9 tys. absolwentów ogólniaków i techników maturę zdało ponad 7 200, tj. ponad 80 %. Do poprawki w sierpniu przystępują ci, którzy w maju nie dostali 30 % punktów z jednego obowiązkowego przedmiotu. A 466 osób w Podlaskiem może maturę powtórzy dopiero za rok: nie zdały egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu.

Jedynie w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży nie ma poprawkowiczów, gdyż 100 procent ze 181 uczennic i uczniów zdało maturę w maju, z czego dumny jest dyrektor Jerzy Łuba. - Królowa nauk bywa kulą u nogi – komentowała z kolei dyrektor II LO imienia Marii Konopnickiej w Łomży Jolanta Kosakowska po zapoznaniu się z wynikami swoich 188 pociech. - Niestety, trzy osoby nie zdały z matematyki... Wszyscy złożyli deklarację, że będą zdawać egzamin poprawkę 22. sierpnia. Myślę, że zdadzą, ponieważ różnice punktowe niewielkie. 21 będzie poprawiać się z 1 przedmiotu. Dyrektor „Ekonomika” Paweł Drożyner tłumaczy, że 40 osób ma poprawki, ponieważ: - Pracujemy ze słabszymi uczniami, przychodzącymi z przeciętnymi wynikami na świadectwie z gimnazjum i z niskimi wynikami po egzaminie gimnazjalnym. Nauczyciele muszą bardzo dużo z nimi pracować...
W „Mechaniaku” z 16 osób V LO zdało maturę 6, poprawkę ma 9, jedna w ogóle. Ze 105 uczniów techników: mechaników, mechatroników, informatyków, teleinformatyków i elektryków poradziło sobie z maturą 86 procent, ok. 10 proc. więcej niż w Podlaskiem. - Mamy satysfakcję, że osiągamy dużo lepsze wyniki niż średnie matur ogólnopolskie i podlaskie – podsumowuje wicedyrektor Ewa Fronc – Romaniuk. Dyrektor „Wety” Bogumiła Olbryś cieszy się, że z polskiego zdali wszyscy, acz żal, że z angielskiego jedna osoba nie zdała, z matematyki 7. Trzy osoby spróbują szczęścia za rok.
Oprócz absolwentów, poprawiających w Łomży maturę w nowej formule, 53 osoby mają szansę na powtórzenie całego egzaminu maturalnego, czyli zdawania w starej formule: 49 z matematyki, 1 z języka polskiego i 3 z języka angielskiego. Łomżyńska OKE zapowiada na 12. września ogłoszenie wyników, na ile 3-godzinne starania od rana ponad 200 absolwentów okazały się skuteczne. Każdy maturzysta ma prawo wglądu do ocenionej pracy, odkąd to 30. czerwca OKE ogłosiła wyniki matur.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę