Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Na weekend Café Kultura... i inne

Kolejny wakacyjny weekend zapowiada się nam koncertowo. W sobotę i w niedzielę na Starym Rynku zagrają Czwarta Piętnaście, Złodzieje Oklasków oraz Łukasz Lipski i Mateusz Kurkowski, inicjując „Café Kultura”, gdzie do końca lipca wystąpi aż 11 zespołów. – To intymne koncerty na Starym Mieście, gdzie organizujemy swoją kafejkę – mówi dyrektor MDK-DŚT Krzysztof Zemło. – Będzie tam można poczytać literaturę, posłuchać muzyki z płyty oraz podczas koncertów na żywo, będą też serwowane napoje. Zwolennicy disco polo nie mogą przegapić niedzielnego występu Power Play w Nowogrodzie, a miłośnicy ambitnego kina i Woody'ego Allena kolejnego seansu w kinie plenerowym.

Dzisiejszy wieczór można spędzić w kinie plenerowym w Domku Pastora, gdzie o godzinie 21:30 zostanie wyświetlony kolejny z cyklu filmów wybitnego reżysera Woody'ego Allena. „Blue Jasmine”. To komediodramat o perypetiach tytułowej Jasmine, która przez męża-oszusta traci cały majątek i zaczyna układać sobie życie od początku, wychodząc z depresji po poznaniu przystojnego dyplomaty. Organizatorzy zapewniają leżaki i koce, ale jeśli chce mieć się dobre miejsca warto przyjść nieco wcześniej, gdyż zainteresowanie dwoma pierwszymi seansami było spore.
Miejsca siedzące w plenerowej kafejce przed Galerią Pod Arkadami przygotowują też pracownicy MDK- DŚT. Będzie tam można spotkać się, porozmawiać, wypić kawę czy herbatę oraz obejrzeć wystawę „Granice tolerancji” łomżyńskich fotografów, ale przede wszystkim posłuchać bardzo różnej muzyki – od popu i rocka do folku, jazzu i poezji śpiewanej.
W sobotę jako pierwszy wystąpi łomżyński duet Czwarta Piętnaście, to jest wokalistka Aleksandra Suproń i gitarzysta Łukasz Grądzki, znani choćby z udziału w ostatniej edycji „Motoserca” i mający w repertuarze autorskie utwory. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Złodzieje Oklasków, łącząca w swych dynamicznych utworach rocka, reggae i ska.  
– Zacznie duet Czwarta Piętnaście, bo zależy nam na promowaniu lokalnych talentów, a później wystąpią Złodzieje Oklasków – zapowiada dyrektor Zemło. – To artyści z Warszawy i Supraśla, a ich muzykę wyróżnia ogromny zastrzyk energii, stąd tytuł koncertu „Pozytywna nuta”. 
W niedzielny wieczór zagrają  kolejni młodzi łomżyńscy muzycy, wokalista i pianista Łukasz Lipski oraz saksofonista Mateusz Kurkowski, prezentując program „Zagrane na nowo”.
– Wykonają standardy muzyki popularnej, ale przez duże P – mówi Krzysztof Zemło. – Będzie się to ocierało o jazz i soul, na pewno będą też utwory Steviego Wondera.
Zupełnie inne muzyczne klimaty będą panować tego samego dnia w Nowogrodzie, gdzie w hotelu „Zbyszko” o godzinie 21:00 zaprezentuje się, grające disco polo z elementami dance, trio z Zamościa Power Play. 
Koncertowych atrakcji nie zabraknie w ten weekend również w nieco odleglejszych od Łomży miejscowościach. Tak więc jeśli ktoś lubi Hunter, Feel czy Varius Manx może wybrać się do Szczytna na trzydniowe dni tego miasta, jazzowy pianista-wirtuoz Leszek Możdżer wystąpi w Praniu, mistrzowie poetyckiej piosenki Raz, Dwa, Trzy w Czeremsze, a Nocna Zmiana Bluesa Sławomira Wierzcholskiego podczas Dni Moniek. 

Wojciech Chamryk

230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę