Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Filharmonia będzie dokończona

Główne zdjęcie
Tak miałaby wyglądać sala Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego po przebudowie. Wizualizacja, autor: Pracownia Projektowa Architektury i Akustyki Sound & Space Robert Lebioda. Ostatecznie sala widowiskowa ma mieć około 450 miejsc

Nowoczesna sala widowiskowa ma mieć około 450 miejsc. To główna cześć siedziby Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, której remont rozpoczął się w 2013 roku i wszystko wskazuje, że zakończy się w przyszłym roku. Władze miasta zwiększyły środki przeznaczone na to zadanie i wybrały najkorzystniejszą ofertę w przetargu na wykończenie i wyposażenie dawnej sali widowiskowej urzędu wojewódzkiego przy ul. Nowej 2.

Dawna sala widowiskowa urzędu wojewódzkiego
Dawna sala widowiskowa urzędu wojewódzkiego

To właśnie zbudowana na początku lat 80-tych ubiegłego wieku sala widowiskowa wraz z zapleczem, foyer i tzw. łącznikiem pomiędzy nią na gmachem biurowca dawnego urzędu wojewódzkiego, jest siedzibą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Budynek czasy świetności miał za sobą, gdy w 2007 roku stawał się „domem” wówczas jeszcze Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Od początku władze miasta, które za darmo przejęły od Skarbu Państwa ten obiekt, zapowiadały jego gruntowny remont. Ostatecznie o tym, że trzeba go przeprowadzić przekonało je jedno zdjęcia Tomasza Karolak wykonane w toalecie i udostępnione na Facebooku. Modernizacja budynku rozpoczęła się w 2013 roku i dotychczas wykonano jej dwa etapy. Na początku za ok. 1,1 mln zł przebudowano część administracyjną budynku oraz wykonano m.in. garderoby, salę prób oraz dostosowano obiekt do wymagań przepisów przeciwpożarowych. W drugim etapie budowlańcy wzięli się m.in. za salę widowiskową, foyer, łącznik i wejście do budynku. Wykonano częściową rozbiórkę budynku i odbudowano wszystko do stanu surowego zamkniętego. Prace te kosztowały blisko 2,2 mln 2zł. Teraz poinformowano o wyborze najkorzystniejszej oferty na realizację pozostałych prac wraz z wyposażeniem budynku. Początkowo władze miasta na to zadanie chciały wydać ok. 4,3 mln zł, ale najtańsza oferta w drugim przetargu opiewała na 9 mln 633 tys. 237 zł. Złożyła ją firma Dartom z Białegostoku.
Ogólny zakres robót budowlanych ma obejmować montaż stolarki drzwiowej i okiennej wewnętrznej, wykonanie wszystkich zaprojektowanych instalacji wewnętrznych oraz pozostałych przyłączy zewnętrznych branży teletechnicznej, wykonanie elewacji całego budynku, wykonanie wykończenia wejścia głównego, wykończenia ścian, sufitów i podłóg oraz m.in. wykonanie widowni z systemowej podłogi podniesionej. W ramach zagospodarowania działki wykonane mają zostać: parking, chodniki, zjazdy i trawniki. 
Zgodnie z ogłoszeniem przetargowym prace przy dokończeniu remontu budynku filharmonii mają zostać zakończone do 31. sierpnia 2018 roku. To rok w którym Łomża będzie świętować 600-lecie uzyskania praw miejskich, a Filharmonia 40-lecie powstania.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę