Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Powrót Nabucco

Przed dwoma laty rewelacją Muzycznych Dni było wystawienie w łomżyńskiej katedrze opery Nabucco - Giuseppe Verdiego. Wówczas rolę tytułową odśpiewał pierwszy baryton Teatru Wielkiego w Łodzi Rafał Songan. W czwartek Nabucco do Łomży powrócił, ale tym razem w innej formie – recitalu wokalnego. Najwspanialsze arie tej opery znalazły się w koncercie autorskim Rafała Songana.

Wykonaniem Nabucca w 2003 roku Rafał Songan zdobył Łomżę. Songan do tej roli świetnie pasuje ze względu na swoje walory aktorsko-wokalne - jego głęboki, ciemny, potężny głos, nadał tej postaci ogromną siłę wyrazu - ale także i wizualnie - wysmukły, wysoki (188 cm wzrostu), świetnie zbudowany, wyglądał istotnie jak wojownik. Podczas czwartkowego koncertu w ratuszu, choć bez tamtego rozmachu i scenografii Nabucco był znakomity. Rafał Songan wcielał się w rolę bohatera opery Verdiego, ale również śpiewał arie i pieśni z innych oper, a także piesenki znane ze scen innych niż operowe. Obok niego w holu łomżyńskiego ratusza zaśpiewali także Monika Fedyk - Klimaszewska i Jacek Szymański. Poza śpiewakami w koncercie udział wzięli Olga Niecziporenko i Andrzej Nanowski (fortepian), Halina Jastrzębska (skrzypce), Anna Sawicka (wiolonczela). Koncert poprowadziła Barbara Żurowska - Sutt.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę