Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Festiwal czas zacząć

W niedzielę startuje kolejna – dwunasta edycja Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. To od lat największe muzyczne wydarzenie na Ziemi Łomżyńskiej. W tym roku czeka nas jedenaście koncertów nie tylko w Drodowie i Łomży, ale także w Jedwabnem, Piątnicy a nawet w Myszyńcu.

Otwarcie festiwalu tradycyjnie odbędzie się w niedzielę w Drozdowie w dworku rodziny Lustosławskich. O godzinie 16.00 rozpocznie się tam koncert pt. „Spełniamy marzenia”. To koncert nietypowy jak na inaugurację Festiwalu bo zamiast sław operowych wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży. Nie będzie to jednak pierwszy koncert festiwalu. Kilka godzin wcześniej – w samo południe – w kościele w Jedwabnem zostanie odprawiona Msza święta, którą uświetni występ festiwalowych gości. Zespół ,,TRIM” z Bydgoszczy wykona pieśni religijne i patriotyczne. Trzon wokalny zespołu TRIM stanowią: Małgorzata Grela - sopran, Małgorzata Ratajczak - mezzosopran i Janusz Ratajczak - tenor. Cała trójka śpiewaków jest solistami Opery "Nova" w Bydgoszczy. Ten sam zespół wieczorem zaprezentuje się łomżanom. Zespół TRIM wystąpi o 20.00 w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego.

Jak zapowiada Jacek Szymański – pomysłodawca, twórca i dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża rewelacją tej edycji ma być estradowe wykonanie opery Duchy Giacomo Pucciniego. “LE VILLI” (Duchy) będzie można zobaczyć już w poniedziałek wieczorem – o 20.00 - w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny przy Wyższym Seminarium Duchownym. Będzie to drugie - po prawykonaniu polskim zaprezentowanym 27 sierpnia 2004 r. w Sopocie – estradowe wykonanie tej opery przygotowanej przez Teatr Otwarty z Gdańska. Kierownictwo muzyczne przy operze objęła znana z wcześniejszych edycji Festiwalu Olga Niecziporenko, a inscenizację opracowali Jacek Szymański i Dariusz Wójcik. Wśród wykonawców m.in. Chór Kameralny Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku.
W kolejnych dniach koncerty będą odbywały się w Łomży, Drozdowie, Piątnicy i Myszyńcu. Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża zakończy 3 lipca.

zobacz: Program Festiwalu

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę