Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Ostatni koncert ... finał XII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża

mm pon, 04 lipca 2005 00:34

Po siedmiu dniach koncertów zakończył się XII Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. W niedzielę przed wieczorem w parku przy dworze rodziny Lutosławskich w Drozdowie odbył się koncert pt. “Wielka gala w Pałacu – Jacek Szymański i jego goście”, który zawsze w historii festiwalu oznacza zamknięcie kolejnej jego edycji. Tym razem finał, tak jak i cały festiwal, był inny od wszystkich poprzednich. Poza festiwalowymi artystami w Drozdowie po raz pierwszy wystąpiły także Łomżyńska Orkiestra Kameralna i Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Wyszkowie.

„O sole mio!” - koncert trzech gdańskich tenorów w Piątnicy

cz pt, 01 lipca 2005 23:20

Wojciech Lewandowski, Krzysztof Drzewiecki i Waldemar Bączyk - to bohaterowie piątkowego koncertu pt. „O sole mio!” Koncert z cyklu muzyka na wodzie odbył się nad oczkiem wodnym na tyłach hotelu Baranowski w Piątnicy w ramach XII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Przez dwie godziny rozbrzmiewały tu przeboje operowe, operetkowe i pieśni neapolitańskie... a publiczność szalała.

Powrót Nabucco

cz cz, 30 czerwca 2005 23:21

Przed dwoma laty rewelacją Muzycznych Dni było wystawienie w łomżyńskiej katedrze opery Nabucco - Giuseppe Verdiego. Wówczas rolę tytułową odśpiewał pierwszy baryton Teatru Wielkiego w Łodzi Rafał Songan. W czwartek Nabucco do Łomży powrócił, ale tym razem w innej formie – recitalu wokalnego. Najwspanialsze arie tej opery znalazły się w koncercie autorskim Rafała Songana.

Od Bacha do współczesności

cz śr, 29 czerwca 2005 23:13

W środowy wieczór łomżyńska katedra rozbrzmiewała muzyką mistrzów. Na katedralnych organach zagrał Krzysztof Drzewiecki i Andrzej Nanowski, śpiewały Zofia Kotlicka - Wiersztordt i Monika Fedyk – Klimaszewska oraz zjednoczone chóry łomżyńskie. Koncert „Od Bacha do współczesności” odbył się w ramach XII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża i był poświęcony pamięci bliskich czyli Pawła Baryły i Jana Kulki.

O wędrówkach po kościelnych nutach...

mm wt, 28 czerwca 2005 23:16

Śpiewajcie Panu przy wtórze cytry, przy wtórze cytry i przy dźwięku harfy, przy trąbach i przy dźwięku rogu na oczach Pana, Króla, się radujcie. (Ps 98)

Duchy Pucciniego w Łomży

cz pon, 27 czerwca 2005 23:20

Kilkunastoosobowy chór, troje solistów i wspaniała pianistka w roli orkiestry – w łomżyńskim „małym kościółku” pw. N.M.P. przy Wyższym Seminarium Duchownym wystawiono operę „Le villi” Giacomo Pucciniego. „Rewelacja Festiwalu” – tak to przedstawienie reklamował Jacek Szymański – dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. I nie pomylił się... Ci co byli o tym wiedzą, a co nie byli nich żałują...

Muzyczne Dni już są

cz nie, 26 czerwca 2005 23:25

Wicestarosta Łomżyński Zbigniew Sokołowski otworzył XII edycje Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. To od lat największe muzyczne wydarzenie na Ziemi Łomżyńskiej. Przez tydzień łomżan – ale nie tylko ich – czeka prawdziwa uczta duchowa. Niedzielny koncert inauguracyjny był innych niż wszystkie poprzednie. Na scenie dworku należącym dawniej do rodziny Lutosławskich zamiast znanych artystów scen operowych wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży.

Festiwal czas zacząć

cz so, 25 czerwca 2005 13:56

W niedzielę startuje kolejna – dwunasta edycja Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. To od lat największe muzyczne wydarzenie na Ziemi Łomżyńskiej. W tym roku czeka nas jedenaście koncertów nie tylko w Drodowie i Łomży, ale także w Jedwabnem, Piątnicy a nawet w Myszyńcu.

Obecność obowiązkowa

cz pt, 10 czerwca 2005 15:52

Piątkowa (10.06.2005) Rzeczpospolita poleca czytelnikom udział w Muzycznych Dniach Drozdowa – Łomża. W artykule pt. „Muzyka u Lutosławskich” Elżbieta Południk pisze, że „Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża to jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych na Podlasiu.”

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę