Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Muzyczne Dni już są

Wicestarosta Łomżyński Zbigniew Sokołowski otworzył XII edycje Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. To od lat największe muzyczne wydarzenie na Ziemi Łomżyńskiej. Przez tydzień łomżan – ale nie tylko ich – czeka prawdziwa uczta duchowa. Niedzielny koncert inauguracyjny był innych niż wszystkie poprzednie. Na scenie dworku należącym dawniej do rodziny Lutosławskich zamiast znanych artystów scen operowych wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży.

“Spełniamy marzenia” - taki tytuł nadano temu koncertowi. Jaszcze nigdy młodzi łomżyńscy adepci sztuki instrumentalnej nie prezentowali się przed tak liczną publicznością....
Otwierając XII Festiwal Jacek Szymański – jego pomysłodawca i dyrektor artystyczny – podkreślał, że to przełomowy Festiwal. Po pierwsze dlatego że obok mistrzów na festiwalowej scenie występują “przyszli artyści”. Kolejnym przełomem zdaniem Szymańskiego jest powrót do “matki festiwalowej” Stanisławy Chyl, która jako poprzedni dyrektor Muzeum Przyrody w Drozdowie była głównym organizatorem pierwszych edycji Festiwalu. Trzecim przełomem jaki ma się wydarzyć w tym roku jest udział w Muzycznych Dniach Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej.

Wczoraj poza koncertem inauguracyjnym festiwalowej publiczności prezentował się także zespół “TRIM”. Artyści z Bydgoszczy w południe śpiewali podczas Mszy Świętej w Jedwabnem, a wieczorem na dziedzińcu Centrum Katolickiego w Łomży.
Foto: Stanisława Chyl, Jacek Szymański oraz Zbigniew Sokołowski otwierają festiwal
Foto: próby przed koncertem
Foto: próby przed koncertem
Foto: XII Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża czas zacząć
Foto:
Foto: miło słuchać w otoczeniu natury
Foto: miło słuchać w otoczeniu natury
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: najmłodsza artystka
Foto: najmłodsza artystka
Foto: najmłodszy artysta
Foto: Elżbieta Leszczyńska
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Mistrz czuwa podczas wystepu podopiecznych
Foto:
Foto:
Foto: Jacek Szymański
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Zbigniew Sokołowski i Jerzy Brzeziński
Foto:
Foto:
Foto: Koncert w Centrum Katolickim zespołu TRIM
Foto: Koncert w Centrum Katolickim zespołu TRIM
Foto: Koncert w Centrum Katolickim zespołu TRIM

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę