Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Duchy Pucciniego w Łomży

Kilkunastoosobowy chór, troje solistów i wspaniała pianistka w roli orkiestry – w łomżyńskim „małym kościółku” pw. N.M.P. przy Wyższym Seminarium Duchownym wystawiono operę „Le villi” Giacomo Pucciniego. „Rewelacja Festiwalu” – tak to przedstawienie reklamował Jacek Szymański – dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. I nie pomylił się... Ci co byli o tym wiedzą, a co nie byli nich żałują...

„Le villi” (Duchy) to debiutancka 1-aktowa opera Giacomo Pucciniego. Jeden z najwybitniejszych włoskich kompozytorów napisał ją mając około 20 lat. Później pisał jeszcze lepiej - Cyganeria (La Boheme), Tosca, Madame Butterfly - toteż to dzieło Pucciniego niestety rzadko gości na scenach operowych świata, a w szczególności Polski. Łomżyńskie wykonanie estradowe „Duchów” było drugim po prawykonaniu polskim zaprezentowanym niemal równo rok temu w Sopocie. Ówczesne wystawienie przygotował Dariusz Wójcik z Teatru Otwartego z Gdańska. Ten sam artysta wspólnie z Jackiem Szymańskim przygotował także łomżyńskie wykonanie „Le villi”.

„Na scenie” w kościółku przy Placu Jana Pawła II poza Jackiem Szymańskim i Dariuszem Wójcikiem (narrator) wystąpili Małgorzata Grela i Florian Skulski, a także Chór Kameralny Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku pod batutą Jana Kurka. Jak za zwyczaj podczas Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża orkiestrę zastępowała Olga Niecziporenko

Foto:
Foto: jak uchwycić
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę