Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
26 czerwca - 3 lipca, Łomża, Drozdowo

Obecność obowiązkowa

Piątkowa (10.06.2005) Rzeczpospolita poleca czytelnikom udział w Muzycznych Dniach Drozdowa – Łomża. W artykule pt. „Muzyka u Lutosławskich” Elżbieta Południk pisze, że „Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża to jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych na Podlasiu.”

fot. Jerzy Chaberek (2002r.)
fot. Jerzy Chaberek (2002r.)
Oto treść artykułu:
"Opery w łomżyńskich kościołach, recitale w pałacyku Lutosławskich w Drozdowie, arie operowe i przeboje operetkowe w najpiękniejszych podłomżyńskich plenerach. Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża to jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych na Podlasiu. "Kiedy kończy się ostatni koncert, zawsze odczuwam wewnętrzną pustkę. Pobudza mnie ona do tworzenia nowego programu dla Drozdowa" - pisze Jacek Szymański na portalu 4lomza.pl. Urodzony w Łomży solista Opery Bałtyckiej, tenor, jest pomysłodawcą festiwalu. Pałacyk w Drozdowie to szczególne miejsce - od XIX wieku gniazdo rodzinne Lutosławskich. Stąd wywodzi się jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów współczesnych - Witold Lutosławski.

- Festiwal przyciąga turystów z kraju i zagranicy. W ubiegłym roku mieliśmy 18 tys. gości - mówi Jarosław Cholewicki, dyrektor Ośrodka Kultury w Łomży. Podczas festiwalu prezbiterium łomżyńskiej katedry i podłomżyńskich kościołów zamienia się w scenę operową. W tym roku będzie można zobaczyć i usłyszeć młodzieńczą operę Giacomo Pucciniego "Le Villi", "Duchy", recital organowy "Od Bacha do współczesności", koncert trzech gdańskich tenorów, chorały gregoriańskie, koncerty wokalno-instrumentalne w najlepszym wykonaniu.

zobacz także:
Program XII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2005

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę