Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Zachwycający czar sztuki

cz nie, 09 lipca 2006 23:17

- Muzyka ma magiczną moc wywoływania najszlachetniejszych emocji – powiedział na zakończenie Wielkiej Gali w Drozdowie ks. Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy Diecezji Łomżyńskiej, gratulując i błogosławiąc artystom, którzy przez tydzień zachwycali kunsztem wokalnym, muzycznym i tanecznym podczas XIII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. – Święty Bazyli napisał, że „śpiew jest głosem Kościoła”, że „daje zajęcie aniołom”. Jestem zaszczycony i wzruszony, że Kościół Łomżyński mógł gościć tylu ludzi sztuki najwyższej klasy!

Wesoła wdówka w Nowogrodzie

cz so, 08 lipca 2006 00:31

Znakomita Zofia Kotlicka-Wiesztordt jako wdówka Hanna i Grzegorz Ufnal jako hrabia Daniło to główni bohaterowie piątkowego wieczoru w ramach Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. W Nowogrodzie, na zadaszonej scenie hotelu Zbyszko wystawiono jedną z najwybitniejszych i najpopularniejszych operetek świata - „Wesołą wdówkę” Franza Lehara.

Koziołek Matołek i Tewi mleczarz...

cz pt, 07 lipca 2006 08:29

Gromkie owacje na stojąco i niezliczone bisy... Tak gorące przyjęcie zgotowała publiczność Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża Dariuszowi Wójcikowi i jego gościom. Wieczorem w holu łomżyńskiego ratusza odbył się koncert autorski z okazji X - lecia Teatru Otwartego w Gdańsku, który założył i prowadzi Dariusz Wójcik Artysta zaangażowany jest także i od samego początku występuje podczas kolejnych edycji drozdowsko-łomżyńskiego festiwalu.

Koncert w Katedrze

cz cz, 06 lipca 2006 07:46

Utwory Bacha, Haendla i Vivaldiego złożyły się na program kolejnego koncertu w ramach tegorocznej edycji Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. „Od Bacha do współczesności” to tytuł tego koncertu, który poświęcony był pamięci Krzysztofa Drzewieckiego - śpiewaka operowego i organisty, znanego także z drozdowsko-łomżyńskiego festiwalu, który zginął tragicznie na początku roku.

Jazz u Benedyktynek

cz śr, 05 lipca 2006 07:39

Nietypowy koncert - jak na Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża - odbył się we wtorek wieczorem w kościele P.P. Benedyktynek. Jazzowe wariacje muzyczne na temat pieśni roku liturgicznego przygotowało trzech młodych łomżan: Paweł, Przemek i Marek. Nastoletni wykonawcy pomysłowością, kunsztem i radością grania zachwycili publiczność... Koncert uzupełniały recytacje fragmentów Pisma Świętego w wykonaniu Dariusza Wójcika.

„Edgar” Pucciniego w Łomży

cz wt, 04 lipca 2006 06:33

Kilkunastominutowymi owacjami na stojąco łomżyńska publiczność podziękowała odtwórcom głównych ról z opery Giacomo Pucciniego „Edgar”. Estradowe wykonanie oper wybitnego włoskiego kompozytora było jednym z „gwoździ” programu tegorocznego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. W poniedziałkowy wieczór muzyką i słuchaczami wypełniła się największa świątynia w Łomży – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Festiwal otwarty

cz pon, 03 lipca 2006 05:59

- Niech ta atmosfera święta przyniesie państwu radość. Niech muzyka współbrzmi z piękną przyrodą ziemi łomżyńskiej. XIII Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża uważam za otwarty - mówił starosta Wojciech Kubrak. W niedzielę rozpoczęła się największa cykliczna impreza muzyczna w regionie. Tradycyjnie Festiwal zainaugurowano koncertem na tarasie dworku w Drozdowie.

Festiwal czas zaczynać...

cz so, 01 lipca 2006 13:15

W niedzielę rozpoczyna się Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża. Od niedzieli do niedzieli odbędzie się aż 11 koncertów w Łomży, Drozdowie, ale także w Jedwabnem, Nowogrodzie i Łysych. Już po raz 13. Jacek Szymański ściąga do Łomży i pobliskiego Drozdowa artystów scen operowych z całej Polski. Podczas koncertu inauguracyjnego pt. ,,Wielka pieśń miłości” w drozdowskim dworku wystąpią Monika Fedyk Klimaszewska, Anna Markiewicz i Lech Napierała.

XIII Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2006

mm śr, 05 kwietnia 2006 20:35

Program Festiwalu

« · 1 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę