Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Od Bacha do współczesności

W środowy wieczór łomżyńska katedra rozbrzmiewała muzyką mistrzów. Na katedralnych organach zagrał Krzysztof Drzewiecki i Andrzej Nanowski, śpiewały Zofia Kotlicka - Wiersztordt i Monika Fedyk – Klimaszewska oraz zjednoczone chóry łomżyńskie. Koncert „Od Bacha do współczesności” odbył się w ramach XII Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża i był poświęcony pamięci bliskich czyli Pawła Baryły i Jana Kulki.

Pierwszy z wspominanych to muzyk Opery Bałtyckiej. Kilkakrotnie gościł w Łomży, gdzie występował podczas festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Paweł Baryła grał na fortepianie i dyrygował chórami np. podczas opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego wystawianej w katedrze przed dwoma laty.
Jan Kulka to łomżyński poeta zmarły przed pięciu laty. Jego poezja często jest wykorzystywana przez festiwalowych artystów podczas kolejnych edycji Festiwalu i kolejnych koncertów. W środowy wieczór wiersze Jana Kulki recytowali Dariusz Wójcik i Mariusz Rytel.

Podczas koncertu zaśpiewały także zjednoczono chóry łomżyńskie - Chór katedralny pod dyrekcją Stanisława Winiarskiego i Chór integracyjny “Ad libitum” ze SP nr 10 pod dyrekcją Iwony Gumińskiej – Koropiewnickiej.

Foto:
Foto: .. jeszcze ja ...
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: .. pięknie...
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę