11 lipca 2004 (niedziela) Drozdowo, Muzeum Przyrody - park
fot. Ks. Krzysztof Jurczak
10 lipca 2004 (sobota) Drozdowo, kościół parafialny
fot. Ks. Krzysztof Jurczak
9 lipca 2004 (piątek) Piątnica, hotel ,,Baranowski", plener
fot. Ks. Krzysztof Jurczak
Drozdowsko - łomżyński Festwial zamknięty
Duet: Barbara Kubiak - Rafał Songan, przy akompaniamencie Olgi Niecziporenko, wykonał ostatni utwór koncertu pt. Wielka Gala w Pałacu - Jacek Szymański i jego goście - jednocześnie był to ostatni utwór IX Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Oficjalnego zamknięcia festiwalu - tak jak i jego otwarcia – dokonał starosta łomżyński Wojciech Kubrak. W koncercie finałowym wystąpiło dwanaście osób – artystów cen muzycznych wybrzeża, Bydgoszczy, Łodzi i Poznania.
Patriotyczne Drozdowo
Pożegnanie Ojczyzny - pochód polskiej pieśni patriotycznej przez wieki to tytuł jednego z ostatnich koncertów w tegorocznej edycji festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. W zabytkowym kościele parafialnym w Drozdowie pw. św. Jakuba Apostoła artyści z Trójmiasta: Beata Koska, Jacek Szymański, Dariusz Wójcik i akompaniujący im na fortepianie Andrzej Nanowski wykonali najpopularniejsze polskie pieśni patriotyczne.
Tosca w katedrze
Atrakcyjnie zapowiada się wieczorny koncert Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. O 19.00 w Katedrze Łomżyńskiej wystawiona zostanie włoska opera "Tosca" Giacomo Pucciniego. Ciekawostką jest fakt, że oprócz zawodowych śpiewaków zobaczymy i usłyszymy w niektórych rolach łomżyńskich VIP-ów. M.in. w roli naczelnika więzienia wystąpi komendant miejski policji Andrzej Zaręba. W epizodach obsadzeni zostali też prezydent Łomży Jerzy Brzeziński oraz starosta Wojciech Kubrak.
Tosca - Giacomo Puccini
Tosca, która miała swoją prapremierę w styczniu 1900 r., jest jedną z niewielu oper, których akcja dzieje się w ściśle określonym miejscu, czasie i porach dnia: w Rzymie 14 i 15 czerwca 1800 r. Kolejne akty są rozgrywane w konkretnych miejscach Wiecznego Miasta. Pierwszy ma miejsce rankiem w rzymskim kościele św. Andrzeja della Valle, gdzie po ucieczce z więzienia szuka schronienia rzymski konsul Angelotti. Drugi — wieczorem w apartamencie barona Scarpii w pałacu Farnese. Akt trzeci przenosi akcję na dziedziniec zamku św. Anioła, gdzie o świcie odbywa się egzekucja Cavaradossiego i następuje samobójczy skok Toski.
6 lipca 2004 (wtorek) Łomża, kościół P.P. Benedyktynek
fot. Ks. Krzysztof Jurczak
5 lipca 2004 (poniedziałek) Jeziorko, Miejsce Martyrologii - las/cmentarz
fot. ks. Krzysztof Jurczak
Requiem... w Lesie Jeziorkowskim
Środek lasu kilkaset metrów od drogi Jeziorko – Jedwabne, ponad 60 lat temu w tym miejscu rozegrał się dramat ponad setki łomżan. To tu w Lesie Jeziorkowskim wydarzyła się jedna z największych zbrodni okresu II Wojny Światowej w okolicy Łomży. W 1942 i 1943 roku w tym miejscu hitlerowcy brutalnie zamordowali niemowlęta, dzieci, ich matki i ojców, a także starców. Ciała zasypano w dołach – dziś jest tam niewielki leśny cmentarz.
4 lipca 2004 (niedziela) Łomża, Centrum Katolickie, Parafia Krzyża Świętego
fot. ks. Krzysztof Jurczak
4 lipca 2004 (niedziela) Drozdowo, Muzeum Przyrody - salon/taras
fot. Ks. Krzysztof Jurczak
4 lipca 2004 (niedziela) Jedwabne, kościół parafialny
fot. Ks. Krzysztof Jurczak
2 lipca 2004 (piątek) Łomża, Urząd Miejski - Ratusz
fot. ks. Krzysztof Jurczak
XI Festiwal wystartował
W niedzielne południe w dworku rodziny Lutosławskich w Drozdowie Kazimierz Sergiel śpiewając sceny z jednej z najlepszych rosyjskich oper pt. „Borys Godunow” - Modesta Musorgskiego - zainaugurował XI edycję Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża. Fragmenty rosyjskiego arcydzieła – jeden z lepszych polskich basów – śpiewał w towarzystwie wybitnej pianistki - Olgi Niecziporenko z państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Nim artyści rozpoczęli koncert oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonali wspólnie Jacek Szymański – pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu i Wojciech Kubrak Starosta Łomżyński.
Polskie przeboje na dobry początek
Wieczorny koncert pt. „Mieć w miłości kraj ojczysty” był swoistym preludium do oficjalnie rozpoczynającego się w niedzielę XI Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża. W foyer łomżyńskiego Ratusza polskiej muzyki w wykonaniu Jacka Szymańskiego (tenor), Andrzeja Nanowskiego (fortepian), Dariusza Wójcika (bas) i gości specjalnych - Anny Sawickiej (wiolonczela) i Rafała Songana (baryton) - wysłuchało ponad dwieście osób.