Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Na dokończenie remontu Filharmonii potrzeba prawie 10 milionów

Główne zdjęcie
Tak miałaby wyglądać sala Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego po przebudowie. Wizualizacja, autor: Pracownia Projektowa Architektury i Akustyki Sound & Space Robert Lebioda. Ostatecznie sala widowiskowa ma mieć około 450 miejsc

Ponad dwukrotnie – do blisko 9,2 mln zł - władze miasta zwiększyły środki jakie chcą wydać na dokończenie rozpoczętej jeszcze w 2013 roku modernizacji budynku Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Niestety najtańsza z ofert złożonych w drugim przetargu jest wyższa o ok. pół miliona złotych.

Siedzibą Filharmonii jest dawna sala widowiskowa Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Nowej 2 zbudowana na początku lat 80-tych ubiegłego wieku. Budynek jest już po dwóch etapach remontu, ale przed trzecim najważniejszym i najdroższym obejmującym m.in. wykończenie stanu surowego i wyposażenie. Pierwotnie  budżecie miasta na ten rok, na dokończenie remontu zapisane było  4,3 mln zł i tyle władze miasta chciały wydać na to zadanie w ogłoszonym w maju przetargu. Okazało się, że oferty cenowe dwóch białostockich firmy, które jako jedyne odpowiedziały na przetarg, były ponad dwukrotnie wyższe. Jedna z nich opiewała na 9 mln 163 tys. 500 zł, a druga na ponad 10,7 mln zł. Z tej przyczyny pierwszy przetarg unieważniono, a w drogim – którego otwarcie kopert odbyło się dziś – miasto podniosło cenę do 9 mln 184 tys. zł. Okazuje się, że przystąpiły do niego te same firmy co w pierwszym przetargu, tyle tylko że o ile droższa oferta firmy Merx, która w ubiegłym roku realizowała drugi etap remontu budynku, została zmniejszona do 10,4 mln zł to cena tej tańszej firmy Dartom urosła do 9 mln 633 tys. 237 zł. To oznacza, że nawet ona przekracza  miejski limit środków o ok. 450 tys. zł. 
Na razie nie wiadomo jak do tak wysokich wycen podejdą władze miasta. Przetarg może zostać ponownie unieważniony lub miejskie środki na zadanie jeszcze podniesione. 
Dodajmy, że cena stanowi 60% oceny oferty, a poza tym liczy się jeszcze doświadczenie osób realizujących zadanie i gwarancja. Władze miasta oczekiwały, że prace przy dokończeniu remontu budynku filharmonii uda się ukończyć do 31 sierpnia 2018 roku. To rok w którym Łomża będzie świętować 600-lecie uzyskania praw miejskich, a Filharmonia 40-lecie powstania.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę