czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Ostatnie chwile...

Wraz z końcem roku szkolnego przestały istnieć ostatnie elementy dawnej sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Jeden z czytelników „czwórki” przypadkiem natrafił jak łyżka koparki niszczyła łącznik pomiędzy budynkiem szkoły, a zrównanej już z ziemią sali sportowej.

- Stałem bezpośrednio przy ogrodzeniu, które drżało od siły z jaką łyżka koparki niszczyła budynek – opisuje dodając, że kiedyś uczono go o normach odzysku, ale dziś to już chyba nie obowiązuje... - W niwecz idzie wszystko – napisał podsyłając kilka zdjęć z placu budowy.

W miejscu gdzie jeszcze wczoraj burzono ostatnie elementy budynku ma powstać nowa, odpowiednia do potrzeb „siódemki” sala sportowa. Ma mieć ponad 60 metrów długości, blisko 40 metrów szerokości i ponad 11 metrów wysokości. Będzie dostosowana do wymogów zajęć sportowych i z odpowiednim zapleczem szatniowo – socjalnym. Umowę na jej budowę podpisano pod koniec maja. Inwestycję na zlecenie miasta realizuje MK BUD z Białegostoku. Firma w przetargu zadeklarowała gotowość jej zbudowania do 1 sierpnia 2018 roku. Koszt zadania to 7 mln 620 tys 780 złotych. Do budowy sali „siódemki” dokłada się Ministerstwo Sportu i Turystyki, które przyznało na ten cel dotację w wysokości 2 mln 435 tys. zł.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Chłopiec przez ogrodzenie ogląda burzenie sali gimnastycznej
Foto: Chłopcy oglądają z bramki burzenie sali gimnastycznej
Foto: Szkoła Podstawowa nr 7 wraz z planowaną nową salą gimnastyczną

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0