czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

PWSIiP awansuje w rankingu „Perspektyw”

Miesięcznik „Perspektywy” zaktualizował opublikowany w ubiegłym tygodniu ranking Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży awansowała na trzecie miejsce zestawienia. - Takie było moje marzenie, zakończyć kadencję rektorską, gdy nasza uczelnia znajdzie się na podium najbardziej opiniotwórczego rankingu szkół wyższych w naszym kraju – komentuje rektor PWSIiP, dr hab. Robert Charmas. - We wrześniu przekażę pałeczkę mojemu następcy i czuję olbrzymią zawodową satysfakcję, bo PWSIiP jest obecnie bezdyskusyjnie w gronie najlepszych.

Rektor PWSIiP, dr hab. Robert Charmas
Rektor PWSIiP, dr hab. Robert Charmas
Miesięcznik „Perspektywy” zaktualizował ranking Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych.  PWSIiP awansowała na 3 miejsce.
Miesięcznik „Perspektywy” zaktualizował ranking Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. PWSIiP awansowała na 3 miejsce.

W ogłoszony 12. czerwca Ranking łomżyńska „państwówka” była na 5. miejscu. „Z uwagi na rozbieżności w danych źródłowych, ponownemu przeliczeniu poddano wskaźniki dotyczące wymiany studenckiej”. W efekcie PWSIiP w Łomży zamiast 83,3 pkt. Otrzymała 84,1 i wskoczyła na podium. 
Komentując awans uczelni rektor, dr hab. Robert Charmas cieszą się z ponownego przeliczenia wskaźników przez organizatorów prestiżowego zestawienia mówi, że żałuje, że łomżyńska uczelnia docenieni nie jest doceniana w kategorii „prestiż”.
- Myślę, że w dłuższej perspektywie czasowej zostaniemy zauważeni i na tym gruncie. Na prestiż trzeba przecież pracować latami, a nasza uczelnia jest bardzo młoda - mówi. 
Prestiż, 10 % wagi całego rankingu, to liczba wskazań danej uczelni w badaniu ankietowym wśród kadry akademickiej (profesorowie „belwederscy” oraz doktorzy habilitowani, którzy uzyskali tytuł lub stopień w trzech ostatnich latach). Badanie przeprowadzono drogą internetową metodą CAWI, a zrealizowała je Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”. W tej kategorii PWSIiP osiągnęła wskaźnik 14,90 pkt. 
Najmocniejszą stroną łomżyńskiej „państwówki” jest zaś „siła naukowa”. W tym zestawieniu uczelnia osiągnęła drugie miejsce w Polsce wśród PWSZ.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0