sobota, 17 marca 2018 napisz DONOS@

Dobre duszki

Praca 13-letniej Martyny Jankowskiej została wyróżniona na II Międzynarodowym Biennale na Małą Formę Graficzną „Między czernią a bielą”. Tematem tegorocznej edycji były „Elfy, skrzaty i wróżki, czyli dobre duszki”, a na biennale wpłynęło 1393 prace z różnych stron świata: z Chin, Indii, Tajlandii, Rosji, Kazachstanu, Izraela, USA oraz Polski.

Wyróżniona praca Martyny Jankowskiej
Wyróżniona praca Martyny Jankowskiej

Martyna Jankowska to podopieczna Anny Bureś z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT. 
- Jury przy wyborze prac kierowało się warsztatem graficznym oraz ciekawym podejściem do tematu konkursu. Wiem, że zgłoszone prace prezentowały wysoki poziom, dlatego jestem dumna, że młode łomżynianki znalazły się w gronie najlepszych – przekazuje Anna Bureś zaznaczając, że poza wyróżnieniem dla Martyny jury zakwalifikowało na wystawę pokonkursową linoryty także Kingi Solińskiej, Wiktorii Winko i Mai Przestrzelskiej. 

To nie jedyne podopieczne Anny Bureś z Pracowni Plastycznej MDK-DŚT docenione za swoje prace. Julia Borkowicz (18 lat) zdobyła drugą nagrodę w 17 Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Człowiek w ruchu”, a Izabela Czerwińska (11 lat) zdobyła pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Piękno drzemiące w wulkanach”.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0