Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

Ranking uczelni z Łomżą

Główne zdjęcie
Wyniki rankingu PWSIiP w Łomży

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży utrzymała zdobyte w ubiegłym roku wysokie 5. miejsce także w najnowszym rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych miesięcznika Perspektywy. Łomżyńska „państwówka” najwięcej punktów zyskała w najważniejszej z podkategorii „siła naukowa”, a najsłabiej została oceniona za „innowacyjność” i „prestiż”. W sumie zdobyła 83.3 pkt, o 0,4 pkt mniej niż dwie uczelnie, które zajęły ex aequo trzecie miejsce.

Wyniki rankingu WSA w Łomży
Wyniki rankingu WSA w Łomży

Ranking Perspektyw został opublikowany już po raz 18. Jego metodologię opracowuje Kapituła pod przewodnictwem prof. Michała Kleibera, b. prezesa Polskiej Akademii Nauk.
Na czele tegorocznego zestawienia uczelni akademickich znajdują się (na zasadzie ex aequo) Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński, a na trzecie miejsce awansowała Politechnika Warszawska. Wśród uczelni niepublicznych wygrywa Akademia Leona Koźmińskiego, a wśród 20. Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych - Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. 

W Łomży brakuje prestiżu
W tych ostatnich dwóch zestawieniach są uczelnie z Łomży. W ranking Niepublicznych Uczelni Magisterskich na 41. miejscu znalazła się Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży, która nie była ujmowana we wcześniejszych rankingach. WSA najwięcej punktów zdobyła za innowacyjność (59%) i absolwenci na rynku pracy (48%), a najmniej za warunki kształcenia (0%), prestiż (2,44%) 
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży utrzymała zdobyte w ubiegłym roku wysokie 5. miejsce rankingu Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych. 
Najwięcej punktów dała jej „siła naukowa”. Zdobywając 92,2% łomżyńska uczelnia zajęła drugie miejsce w zestawieniu. Zupełnie inaczej wygląda zestawienie „innowacyjność”. PWSIiP w przeciwieństwie do WSA zdobyła tu zero punktów. Ciągle też bardzo nisko wyceniany jest jej prestiż -  ex aequo przedostatnie miejsce w rankingu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę