czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Uczeń „czwórki” laureatem ogólnopolskiego konkursu historycznego!

Maciej Mieczkowski uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży zdobył tytuł laureata etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”. W konkursie wzięło udział kilkanaście tysięcy uczniów z całej Polski, a do etapu centralnego zakwalifikowano 124 najlepszych uczestników.

Wiceminister Maciej Kopeć i Maciej Mieczkowski
Wiceminister Maciej Kopeć i Maciej Mieczkowski

Organizatorem i ogólnopolskim koordynatorem konkursu, którego finał w tym roku odbył się już o raz 22. jest Mazowiecki Kurator Oświaty i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Uroczystość podsumowania konkursu zorganizowano w Sali Musztry Szkoły Podchorążych w Łazienkach Królewskich. Wiceminister edukacji Maciej Kopeć gratulując laureatom podkreślił, że konkurs i olimpiada to niezwykle ważne inicjatywy edukacyjne, będące prawdziwą lekcją patriotyzmu. 
Wśród laureatów konkursu znalazł się także Maciej Mieczkowski z łomżyńskiej „czwórki”, którego  opiekunem naukowym była Jadwiga Tomaszewska.
- Maciek otrzymał dyplomy, cenne nagrody książkowe i medal od Zarządu Stowarzyszenia - Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari – przekazuje dumna nauczycielka. - Tematyka tegorocznej edycji obejmowała historię Polski i historię powszechną dziejów oręża polskiego w latach 1768 – 1864 z uwzględnieniem znajomości m.in.: broni i barwy, architektury obronnej, literatury, malarstwa batalistycznego i portretowego, muzyki i pieśni, tekstów źródłowych, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki i falerystyki (pieczęcie, odznaki i znaki honorowe) formacji wojskowych oraz sylwetek dowódców.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0