Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Uczeń „czwórki” laureatem ogólnopolskiego konkursu historycznego!

Główne zdjęcie
Wiceminister Maciej Kopeć i Maciej Mieczkowski

Maciej Mieczkowski uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Łomży zdobył tytuł laureata etapu centralnego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”. W konkursie wzięło udział kilkanaście tysięcy uczniów z całej Polski, a do etapu centralnego zakwalifikowano 124 najlepszych uczestników.

Organizatorem i ogólnopolskim koordynatorem konkursu, którego finał w tym roku odbył się już o raz 22. jest Mazowiecki Kurator Oświaty i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Uroczystość podsumowania konkursu zorganizowano w Sali Musztry Szkoły Podchorążych w Łazienkach Królewskich. Wiceminister edukacji Maciej Kopeć gratulując laureatom podkreślił, że konkurs i olimpiada to niezwykle ważne inicjatywy edukacyjne, będące prawdziwą lekcją patriotyzmu. 
Wśród laureatów konkursu znalazł się także Maciej Mieczkowski z łomżyńskiej „czwórki”, którego  opiekunem naukowym była Jadwiga Tomaszewska.
- Maciek otrzymał dyplomy, cenne nagrody książkowe i medal od Zarządu Stowarzyszenia - Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari – przekazuje dumna nauczycielka. - Tematyka tegorocznej edycji obejmowała historię Polski i historię powszechną dziejów oręża polskiego w latach 1768 – 1864 z uwzględnieniem znajomości m.in.: broni i barwy, architektury obronnej, literatury, malarstwa batalistycznego i portretowego, muzyki i pieśni, tekstów źródłowych, topografii wojskowej, heraldyki, sfragistyki i falerystyki (pieczęcie, odznaki i znaki honorowe) formacji wojskowych oraz sylwetek dowódców.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę