Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

20 nauczycieli z Łomży dostało wypowiedzenia umowy o pracę

Wypowiedzenia otrzymali nauczyciele z trzech szkół w mieście: z likwidowanego Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 oraz Szkoły Podstawowej nr 7 w Łomży. - Nasi nauczyciele odbierali dokumenty z obawami o swoją przyszłość zawodową, ale i z nadziejami, że wiceprezydent Agnieszka Muzyk dotrzyma danego słowa i pomoże im znaleźć pracę w innych szkołach – mówi Irena Zwornicka, dyrektor „Drzewnej”.

W czwartek ze zwalnianymi z „Drzewnej” nauczycielami spotkał się naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miejskiego w Łomży Andrzej Piechociński. Dowiedzieliśmy się od kilku osób, że spotkanie trwało około godziny. Naczelnik przeprosił, że długo nie spotykał się z nauczycielami ZSDiG oraz usprawiedliwiał się, że musiał się przygotować do rozmowy. Zapewnił pedagogów, że wszystkie obietnice wiceprezydent Agnieszki Muzyk są aktualne. Naczelnik informował, że 18. i 19. czerwca odbędą się spotkania z dyrektorami szkół w Łomży, natomiast po 20. czerwca zacznie przedstawiać konkretne propozycje. Nastroje były raczej ponure i takie pewnie pozostaną, dopóki nauczyciele nie będą mieć podpisanych umów o pracę w nowej szkole. Prawdopodobnie nauczyciele mianowani i zatrudnieni na czas nieokreślony otrzymają propozycję podobnego wymiaru godzin i warunków w umowie. Zatrudnieni na etat mogliby liczyć przynajmniej na pół etatu lub więcej, zależnie od możliwości kadrowych w szkołach. Wypowiedzenia dostały też 4 osoby z administracji i obsługi. Nauczyciele mieli obawy, czy zatrudnienie ich w nowej szkole nie zakończy się po jednym roku, lecz Andrzej Piechociński uspokajał, że za dwa lata sytuacja z naborem do szkół ma się poprawić.
- Wypowiedzenia stosunku pracy na podstawie artykułu 20. Karty Nauczyciela, w związku z likwidacją Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, otrzymali wszyscy nauczyciele zatrudnieni w szkole na czas niekreślony lub przez mianowanie – informuje inspektor Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży. 
Art. 20. KN zapewnia nauczycielom przewidziane prawem świadczenia z tytułu rozwiązania stosunku pracy z winy pracodawcy. - Nauczycielom likwidowanej szkoły, w terminie do 31. sierpnia, składane będą przez organ prowadzący oferty pracy w innych szkołach i za ich zgodą zostaną oni przeniesieni do tych szkół – przekazuje deklaracje władz miasta urzędnik. - Tym samym nauczyciele ci zrezygnują ze świadczeń związanych z art. 20 KN. 
Dodaje, że pozostałe zwolnienia spowodowane są zmianami organizacyjnymi w wymienionych szkołach.

Mirosław R. Derewońko

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę