sobota, 27 kwietnia 2024 napisz DONOS@

ŁKS – coraz lepiej, ale to chyba jeszcze nie to...

uwaga zmiana wyniku: walkower dla ŁKS Jagiellonia II Białytsok - ŁKS Łomża 0 : 3 wynik zweryfikowany, ponieważ w drużynie Jagiellonii wystąpił nieuprawniony do gry zawodnik

Nie tak wyobrażaliśmy sobie wiosenną rundę rozgrywek IV ligi piłkarskiej. Gromiący jesienią wszystkich po kolei zespół ŁKSu póki co nie odzyskał tamtej formy, po dwóch spotkaniach do tabeli wyników możemy dopisać tylko 1. punkt. W sobotę ŁKS zremisował z rezerwami białostockiej Jagielloni 1 : 1 (jesienią wygraliśmy 3 : 1).

Obie bramki spotkania padły w pierwszym kwadransie gry. Najpierw przewagę bramkowa zbyła drużyna z Białegostoku. W 11. minucie Marcin Strzeliński, (jeden z czterech piłkarzy pierwszego zespołu Jagielloni, którzy wzmocnili na mecz z łomżanami białostockie rezerwy) mijał obrońców ŁKS-u, i płaskim strzałem zmusił do kapitulacji Karola Salik. Po stracie bramki ŁKS ruszył do ataku. Najpierw pokonać białostockiego bramkarza próbował Zbigniew Szugzda, ale bezskutecznie - udało się to dopiero Jackowi Lisowi w 15. minucie spotkania.
ŁKS do końca pierwszej połowy naciskał, a po przerwie bronił remisu szukając szansy na poprawę wyniku w kontratakach – niestety bezskutecznie.
Komentując spotkanie trener Tadeusz Gaszyński, mówił że za wynik odpowiedzialni są sędziowie: “Popełnili dwa błędy, nie zauważyli zagrania ręką piłkarza Jagiellonii w polu karnym ani wyjścia z piłką Kudryckiego poza dozwolone pole” Na nieoficjalnej stronie internetowej ŁKS komentarz do pracy sędziów był o wiele bardziej wymowny: “Arbitrzy tego spotkania nie prezentowali nawet poziomu ligi okręgowej. (...) Miejmy nadzieję, że ci "arbitrzy" nie posędziują już meczów w wykaniu ŁKS-u.” Zdaniem Gaszyńskiego gdyby nie to “sędziowanie” wynik spotkania byłby zdecydowanie lepszy dla łomżan. ŁKS na boisku był drużyną dominującą, a jakość gry zdecydowanie lepsza niż w poprzednim meczu z Spartą Augustów.