Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Najlepsi matematycy z... Białegostoku

Główne zdjęcie
Zwycięzca VII Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego - Damian Werpachowski z Białymstoku odbiera puchar z rąk rektora PWSIiP prof. nadz. dr hab. Roberta Charmasa

- Matematycy są wybitni gdy są młodzi – mówił prof. Romuald Kotowski, dyrektor Instytutu Informatyki i Automatyki PWSIiP do uczestników finału VII Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego. Wzięło w nim udział około dwustu uczniów przede wszystkim szkół ponadgimnazjalnych z północno-wschodniej Polski, a byli także m.in. z województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Najlepszy młodym matematykiem – tak jak i przed rokiem - okazał się Damian Werpachowski z II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Także dwie kolejne nagrody otrzymali uczniowie ze stolicy województwa.

Tegoroczna edycja, tak jak poprzednie składa się z trzech etapów, które przeprowadzane były od 20 lutego. Pierwszy i drugi etap polega na rozwiązywaniu on - line w sumie 30 zadań matematycznych. Finał, w którym spotkało się 100 najlepszych młodych matematyków z około 20 szkół, odbył się w czwartek w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Tu do rozwiązania było tylko 5 zadań.
- Zadania były chyba trudne, bo nie wszystkim udało się je zrobić - prof.   Romuald Kotowski, dyrektor Instytutu Instytut Informatyki i Automatyki „państwówki”. . Konkursu organizowany przez ma popularyzować wiedzę matematyczną, ale przede wszystkim zachęcać młodzież do podejmowania się rozwiązywania trudnych problemów matematycznych i motywować do doskonalenia umiejętności samodzielnego i twórczego myślenia.
- Matematycy są wybitni gdy są młodzi. Mam nadzieję, że będziemy spotykać się wielokrotnie z niektórymi z Was w PWSIiP. Że niektórzy z Was wybiorą tu studia – mówił prof. Romuald Kotowski. 
Najlepszym młodym matematykiem okazał się – tak jak przed rokiem - Damian Werpachowski z II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Werpachowski był także tym uczestnikiem konkursu, który zdobył najwięcej punktów we wszystkich etapach. Drugie miejsce w konkursie i za najwięcej punktów zdobył Jacek Jakimiuk także z II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. Trzecie w konkursie matematycznym był Franciszek Budrowski z I LO w Białymstoku, a wśród osób z największą liczbą punktów Filip Wierzbowski z II LO w Łomży. Specjalną nagrodę dla najlepszego gimnazjalisty zdobył Tomasz Modzelewski z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży, który w finale konkursu matematycznego został sklasyfikowany na 16. miejscu. 
Przyznano także nagrodę dla najlepszej nauczycielki – Ewy Kiersanowskiej z II LO w Białymstoku i puchar przechodni dla szkoły, której uczniowie zdobyli najwięcej punktów. W tym wypadku wygrała siedmioosobowa reprezentacja II LO w Łomży podopiecznych Roberta Cichowicza.

210510110729.png
Foto: Zwycięzca VII Łomżyńskiego Konkursu Matematycznego - Damian Werpachowski z Białymstoku odbiera puchar z rąk rektora PWSIiP prof. nadz. dr hab. Roberta Charmasa
Foto: Damian Werpachowski i prof. Romuald Kotowski
Foto: Zdobywca drugiego miejsca w konkursie Jacek Jakimiuk z II LO im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku.
Foto: Puchar dla II LO w Łomży - szkoły, której uczniowie zdobyli najwięcej punktów
Foto: Robert Cichowicz opiekun uczniów z II LO w Łomży i prof. Romuald Kotowski
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę