poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Bezpieczny kącik dla dzieci

Jak poruszać się na drodze? O czym pamiętać spacerując po ciemku? Jak bezpiecznie jeździć na rowerze? Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie odpowiedzi na nie znają, ale teraz swoją wiedzę mogą utrwalać „Bezpiecznym kąciku”, jaki utworzyli dla nich pracownicy pobliskiej firmy, zajmującej się produkcją pasz dla zwierząt.

Bezpieczny kącik i odnowiona sala lekcyjna w ramach programu "Działamy i wspieramy" De Heus
Bezpieczny kącik i odnowiona sala lekcyjna w ramach programu "Działamy i wspieramy" De Heus

„Bezpieczny kącik” to miejsce, w którym najmłodsi będą uczyć się bezpiecznych zachowań, korzystając m.in. ze znaków drogowych, sygnalizatorów świetlnych oraz interaktywnej tablicy. Powstał z inicjatywy pracowników firmy De Heus, w ramach programu prospołecznego „Działamy i wspieramy”. Umożliwia on pracownikom firmy zgłaszanie inicjatyw dla dzieci i ich realizację w całej Polsce. Poza utworzeniem i wyposażeniem „Bezpiecznego kącika”, ekipa „Działamy i wspieramy” odświeżyła i pomalowała na zielono-niebiesko salę. Jej wnętrza ozdobili własnoręcznie namalowanymi rysunkami zwierząt i znakami.
- Cieszymy się, że mogliśmy pomóc dzieciakom ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie. Mamy nadzieję, że teraz, w odnowionej klasie, będzie im się przyjemniej uczyło i zapamiętywało zasady bezpiecznego zachowania. Nam przygotowanie sali, a dzisiaj zabawa i nauka z najmłodszymi przyniosła wiele radości i dała pokaźny zastrzyk pozytywnej energii - mówi Karol Mierzejewski, pracownik De Heus.
W ramach odbywającego się w szkole Festynu profilaktycznego bezpieczeństwo – tak, przeprowadzono liczne konkursy i turnieje, a przed szkołą odbył się pokaz wozów strażackiego oraz policyjnego, a także karetki. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz psich policjantów, którzy podbili serca maluchów. Radość wzbudziły oczywiście także prezenty: elementy odblaskowe i ochronne. 
Kolejnymi realizacjami pracowników De Heus w ramach „Działamy i wspieramy” będą: tworzenie ścieżki sensorycznej z ogrodem doświadczeniem, budowa placu zabaw, malowanie pasów i zadbanie o bezpieczną drogę do szkoły, a także rajdy rowerowe.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0