Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Pierwsze listy w naborze do przedszkoli i podstawówek

Dziś łomżyńskie przedszkola i szkoły podstawowe mają podać do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. To drugi etap rekrutacji prowadzonej od początku miesiąca dla dzieci od 3 do 7 roku życia. Do końca tygodnia rodzice dzieci zakwalifikowanych muszą złożyć pisemne oświadczenie potwierdzające wolę skierowania dziecka do tej właśnie placówki.

Nabór prowadzony jest do wszystkich miejskich przedszkoli i oraz do klas pierwszych i oddziałów zerowych w podstawówkach. Zgodnie z prawem od września 2017 roku samorząd musi zapewnić  miejsce w przedszkolu, także dla każdego 3-latka, którego rodzic wyraża chęć posłania dziecka do przedszkola. Dzieci 7-letnich obowiązkowo muszą iść do klasy pierwszej szkoły podstawowej, a rodzice dzieci 6-letnich mogą posłać dziecko do klasy pierwszej, albo wybrać gdzie w przedszkolu czy zerówce w podstawówce będzie realizowało obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne. Tegoroczny nabór do przedszkoli i szkół jest trudniejszy także z tej przyczyny, że w związku reformą oświaty, od września zaczyna się wygaszanie gimnazjów i przywraca nie 8-letniej szkoły podstawowej. W Łomży pojawia się dodatkowo jedna miejska podstawówka i dwie niepubliczne, co sprawia, że konkurencja o dziecko 7-letnie jest jeszcze silniejsza.
Zgodnie z zasadami rekrutacji obowiązującymi wszystkie miejskie przedszkola i szkoły podstawowe dziś w placówkach mają być wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych, które powstały na bazie wcześniejszych zgłoszeń rodziców. Niektórzy dzieci zgłaszali do kilku placówek, dlatego od jutra 26 kwietnia do piątku 28 kwietnia przedszkola i szkoły podstawowe zbierają od rodziców pisemne oświadczenia potwierdzenie woli skierowania dziecka do jednej wybranej przez niego placówki. Dopiero po ich analizie (i długim weekendzie) 4 maja przedszkola i szkoły podadzą do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych oraz ewentualnie nieprzyjętych.
O ile w poszczególnych placówkach po tym etapie będą jeszcze jakieś wolne miejsca w maju odbędzie się rekrutacja uzupełniająca.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę