niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Strzelali „O Srebrne Muszkiety – 2017”

Trzynaście zespołów dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych dawnego województwa łomżyńskiego rywalizowało w finale regionalnym Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety – 2017”. Zawody na obiektach strzelnicy sportowej w Piątnicy zorganizowany przez Klub Strzelecki SAGITTARIUS Piątnica. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie łomżyńskiego „Mechaniaka”, którzy wygrali indywidualnie i drużynowo i to zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt.

Podczas finału zawodniczki i zawodnicy musieli oddać 30 strzałów z karabinka sportowego kalibru 5,6 mm do tarczy oddalonej o 50 m. Liczyło się kto strzela najcelniej. W klasyfikacji indywidualnej uczniowie z łomżyńskiego „Mechaniaka” okazali się bezkonkurencyjni zajmując całe podium. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce wystrzelała Wioleta Kokoszka (kl. 3 i), drogie Marta Zagórska (1 S), a trzecie  Ewelina Tomaszczyk (2 M). Wśród chłopców wygrał Wojciech Żelazny (kl. 3 M) przed Marcinem Osińskim (3 M) i Mateuszem Dybiczem. (3 E)
Prowadzona była również klasyfikacja zespołowa dziewcząt i chłopców, w której o kolejności decydowała suma punktów zawodniczek i zawodników danej szkoły.
W grupie dziewcząt za zwycięskimi zawodniczkami z ZSMiO Nr 5 w Łomży, które zdobyły 815 punktów, znalazła się drużyna ZS 1 Grajewo (628 pkt) i reprezentacja ALO w Łomży (426 pkt).
Wśród chłopców ZSMiO Nr 5 w Łomży miał 828 punktów, a dalej byli ZS 1 Grajewo (608 pkt) i II LO w Łomży (506 pkt).

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0