Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Będzie magisterka z fizjoterapii

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży otrzymała zgodę na uruchomienie jednolitych magisterskich studiów na kierunku fizjoterapia. Będzie to piąty kierunek na którym w „państwówce” będzie można uzyskać tytuł magistra.

Studia z fizjoterapii w PWSIiP prowadzone są od 2013 roku. Do tej pory są to studia pierwszego stopnia, czyli kończą się uzyskaniem tytułu licencjata. W ubiegłym roku kierunek skończyło pierwsze ok. 30 osób. Aby uzyskać magisterkę absolwenci ci musieli wyjeżdżać na studia drugiego stopnia. Teraz to się zmieni. Studenci zaczynający studia na tym kierunku od października 2017 roku będą już zaczynać studia magisterskie.
Absolwenci fizjoterapii, poza dyplomem ukończenia studiów wyższych, uzyskują przygotowanie zawodowe do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim w zakresie stosowania czynników naturalnych (fizykalnych) w profilaktyce oraz w celach leczniczych, oraz wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów.
Po studiach mogą pracować w jednostkach ochrony zdrowia, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych czy sportowych. 
Przypomnijmy pod koniec marca łomżyńska „państwówka” otrzymała zgodę na utworzenie studiów jednolitych magisterskich na kierunku „prawo”.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę