niedziela, 18 marca 2018 napisz DONOS@

Kolegium elektorów PWSIiP wybrało nowych prorektorów

Dr Sylwia Chojnowska z instytutu medycznego i dr hab. Krzysztof Prokop, dyrektor instytutu prawa i administracji, będą nowymi prorektorami w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Ich wyboru, na wniosek dr hab. Dariusza Surowika, który ma być nowym rektorem „państwówki” dokonało kolegium elektorów. Chojnowską poparli wszyscy, a Prokopa zdecydowana większość elektorów.

Nowy rektor i nowi prorektorzy władzę w PWSIiP przejmą od 1 września 2017 roku na czteroletnią kadencję. Dr Sylwia Chojnowska będzie prorektorem do spraw nauki i współpracy z zagranicą, a prof. PWSIiP dr hab. Krzysztof Prokop dydaktyki i spraw studenckich. 
We wczorajszym głosowaniu brało udział 21 elektrów. Kandydaturę dr Chojnowskiej poparli wszyscy. W przypadku głosowania na prof. Prokopa „za” zagłosowało 17 elektorów, 3 było „przeciw”, a 1 głos uznano za nieważny.  
Tydzień wcześniej to samo kolegium elektorów na nowego rektora uczelni na kadencją 2017-2021 wybrało dr hab. Dariusza Surowika. Był jedynym kandydatem. Wówczas nikt nie głosował „przeciw”. Komisja licząca głosy uznała 1 głos uznano za nieważny, a wszyscy pozostali elektorzy zagłosowali „za” tą kandydaturą.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0