Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@

Huntera triumfalny powrót do Łomży

Nie grali w Łomży od 2008 roku, ale fani wciąż na nich czekali. Od tego czasu przybyło też nowych, dlatego w niedzielny wieczór sala w MDK-DŚT wypełniła się starszymi i młodymi zwolennikami Huntera. Zespół nie zawiódł ich oczekiwań, wykonując przekrojowy zestaw swych najlepszych utworów i potwierdzając przynależność do ścisłej czołówki polskiego metalu. Jak podkreślali zachwyceni fani „wreszcie to oni przyjechali do nas, a nie my do Szczytna, Białegostoku czy Warszawy”, a muzycy już zapowiedzieli, że kolejnej tak długiej przerwy na pewno nie będzie i wrócą do Łomży znacznie szybciej – najchętniej przy okazji kolejnej płyty.

Scena w klubie PopArt nie należy do największych, tak więc kiedy stanęły na niej zestawy perkusyjne Daraya i Letkiego, miejsca dla pozostałych muzyków nie pozostało już zbyt wiele. 
Drak, Pit, Saimon i znany ze scenicznej ekspresji skrzypek Jelonek nie zważali jednak na nic, a ich pełne entuzjazmu podejście szybko udzieliło się dość licznej, bo liczącej ponad 120 osób, publiczności. Już w czasie drugiego utworu „Dwie siekiery” pod sceną rozpętało się istne szaleństwo, a w tzw. młynie nie brakowało też starszych fanów. Na trwającej od połowy lutego do końca kwietnia trasie Hunter promuje swój najnowszy album „NieWolnOść”, dlatego grupa wykonała aż siedem pochodzących zeń utworów, w tym entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy „NieWinny”, singlowy „Niewesołowski”, „PodNiebny” czy na trzeci bis utwór tytułowy. 
Jak zwykle też grupa ze Szczytna wplatała w swój występ parateatralne, wykorzystujące różne rekwizyty, akcenty, w czym przodował Letki: paradujący w wojskowym mundurze w utworach antywojennych czy wymachujący rzeźnickim toporem w „Imperium uboju”, traktującym o niehumanitarnym traktowaniu zwierząt w rzeźniach. Był to jedyny utwór z płyty „Imperium”, nie zabrakło za to innych, uwielbianych przez fanów starszych kompozycji, w tym solidnej reprezentacji CD's „HellWood” i „Medeis” oraz „Osiem” z „T.E.L.I.”.
– Staramy się zmieniać repertuar z trasy na trasę – mówi Paweł „Drak” Grzegorczyk. – Dlatego nie gramy teraz tak dużo utworów z płyt „Królestwo” i „Imperium” tak jak wtedy, gdy się ukazywały. Teraz koncentrujemy się na najnowszej płycie, ale oczywiście po kawałku-dwóch z poprzednich też gramy – tylko z „Requiem ” na tej trasie nic się nie trafiło – może na następnej.
Pewnym zaskoczeniem dla części fanów było pominięcie w setliście sztandarowego przeboju grupy „Kiedy umieram”, od którego na dobrą sprawę zaczęła się wielka kariera zespołu. 
– Na dwóch ostatnich trasach nie gramy tego utworu – wyjaśnia Drak. – Chcemy złapać troszeczkę dystansu, bo jak gra się ciągle te same utwory od dziesięciu czy nawet kilkunastu lat, to trzeba jakiś czas odpocząć, żeby znowu zacząć się tym cieszyć. 
Brak słynnego przeboju zrekompensowały jednak z nawiązką inne starsze kompozycje, jak choćby
wykonane na bis „Arges” czy „Śmierci śmiech”, a w czasie trwającego ponad dwie godziny koncertu zabrzmiało aż 18 utworów. Tym razem Hunter nie sięgnął po żaden cover, ale nie zabrakło ich podczas występu supportu, młodej grupy The Dmoks ze Szczytna, która obok materiału autorskiego zagrała „Bring Me To Life” Evanescence i „Co mi panie dasz” Bajmu. 
– Z przyjemnością wróciliśmy do Łomży! – mówi Drak. –Teraz gramy regularnie co weekend, a w Łodzi i Opolu też było bardzo fajnie. Łódź jest jednym z naszych ulubionych miejsc, a w Opolu graliśmy poprzednio rok temu, ale wcześniej, podobnie jak w Łomży, nie byliśmy kilka ładnych lat, więc publiczność też była za nami stęskniona. 
– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony dzisiejszym koncertem! – ocenia  Arkadiusz „Letki” Letkiewicz, dla którego był to pierwszy występ w Łomży. – Sala mała, kameralna, ale wypełniona po brzegi, a spora część publika znała wszystkie teksty. Dlatego często podsuwałem ludziom mikrofon, żeby śpiewali razem z nami – rewelacja!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka-Chamryk

240206081801.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę