Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Po 40 latach w Liceum Ogólnokształcącym w Łomży

Główne zdjęcie
Studniówka 1977 r. Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży

- Spotkajmy się jeszcze raz po 40 latach od złożenia egzaminu dojrzałości, tak wiosennie i radośnie, 26 maja 2017 r. Powspominajmy wspólnie tamten czas, póki jeszcze mamy siłę i ochotę – zachęcają rówieśniczki i rówieśników członkowie Komitetu Organizacyjnego, pragnący zorganizować Zjazd Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. - Uczęszczaliśmy do naszego liceum w latach 1973 – 1977 i zdaliśmy maturę 40 lat temu. Po czterech dekadach niewidzenia się w murach Szkoły należałoby się spotkać. Spotkajmy się, czasowi na przekór.

„Powróćmy tu, gdzie nadnarwiański brzeg...”, do Łomży – mogliby zanucić wzorem niezapomnianego szlagieru Ireny Santor. - Do dziś wspominamy nasze liceum z sympatią. W latach naszej młodości Liceum Ogólnokształcące przy ulicy Feliksa Bernatowicza nie miało numeru, ponieważ było jedynym w mieście - opowiada absolwentka, gospodarz klasy IV E Jolanta Bożena Przybyłowska (ze średnią ocen 5.0 na świadectwie maturalnym). Obecnie to długoletni, znany i ceniony nauczyciel łomżyńskiej „Wety”oraz współorganizatorka Zjazdu. - Szkoła miała markę w mieście najlepszą, więc jesteśmy dumni, że i dziś cieszy się niesłabnącą i niepodważalną renomą.
Niestety, w Zjeździe nie wezmą udziału, m.in., polonistka Aniela Malanowska (1922 – 2015) i matematyk Czesław Łada (1941 - 2016), których pożegnaliśmy rok po roku... - Za to każdy z wybierających się na Zjazd Absolwentów LO może mieć nadzieję miłego spotkania zacnych polonistek: Danuty Zawadzkiej i Genowefy Burzymowskiej oraz matematyczki Marii Tyszki. To wychowawczynie naszych klas, które na zjazd zostaną zaproszone – zapewnia absolwentka. - Nasz rocznik był niezwykle ambitny i bardzo zdolny. Są wśród nas przedstawiciele wielu prestiżowych zawodów: prawnicy, lekarze z różnymi specjalizacjami i tytułami naukowymi, nauczyciele i pedagodzy, lekarze weterynarii, przedsiębiorcy, architekci oraz osoby duchowne. 

Msza, wizyta w LO i Bal Absolwentów '77
Do Komitetu Organizacyjnego Zjazdu przystąpili także: pedagog Joanna Skowrońska i wydawca Wiesława Czartoryska, prawnicy: Andrzej Danielewski (inicjator zjazdu), Waldemar Pełny i Remigiusz Fabiański oraz menedżer Przemysław Chrzanowski. Uczestnicy będą mieli kogo i co wspominać po 40 latach: dyrektora Szkoły Jerzego Gałęckiego i zastępcę Tadeusza Prusinowskiego, nauczycieli i pracowników szkoły, w tym niezapomnianą Panią Zosię z szatni, wesołe rajdy piesze w Góry Świętokrzyskie i podniosłe dożynki wojewódzkie w Białymstoku oraz Dni Kultury Staropolskiej w Łomży, szkolny sklepik na 2. piętrze i lodowisko na boisku za Szkołą.
Zjazd maturzystów rocznika 1977 rozpocznie się w piątek, 26 maja 2017 r., mszą św. o godzinie 13. w kościele Ojców Kapucynów, jak podkreśla Jolanta Przybyłowska, „dla tych, którzy zdążą i mają ochotę pomodlić się”. Msza zostanie odprawiona w intencji zmarłych: Wychowawców, Nauczycieli oraz Koleżanek i Kolegów oraz obecnych na Zjeździe: Absolwentów 1977. Między godziną 14. a 15. - zwiedzanie Szkoły, a na godz. 17. zaplanowano wspólne biesiadowanie, rozmowy i tańce do woli w Gospodarstwie Agroturystycznym „Dworek Maria” w Budach Czarnockich nr 98. Koszt spotkania wynosi 100 zł na osobę. Istnieje możliwość noclegu na miejscu (40 zł / osoba; konieczna rezerwacja noclegu pod numerem  telefonu +48 501 279 298). Pieniądze (100 zł) należy wpłacić do końca kwietnia na konto Alior Banku o numerze 25 2490 0005 0000 4000 3717 1349. Odbiorca: Andrzej Danielewski, tytuł wpłaty: – zjazd absolwentów 1977, imię i nazwisko, klasa, telefon oraz e-mail kontaktowy wpłacającego. Prosimy o terminowe dokonanie wpłaty, będącej potwierdzeniem obecności. - Mamy nadzieję, że absolwenci przebywający poza granicami kraju również przybędą na nasz Zjazd - zaprasza koleżeństwo z rocznika '77 współorganizatorka (tel. kontaktowy w sprawie Zjazdu: 514 764 541). - Spotkajmy się  jeszcze raz. Lepszego czasu nie będzie! Do zobaczenia w maju!

Mirosław R. Derewońko

zobacz: Facebook: Maturzyści 1977 Zjazd absolwentów LO im. T. Kościuszki w Łomży

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę