Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Oferty na salę „siódemki” droższe

Główne zdjęcie
Szkoła Podstawowa nr 7 wraz z planowaną nową salą gimnastyczną

Sześć firm, niemal wyłącznie z Białegostoku, zainteresowanych jest budową sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Wszystkie one chcą podjąć się pracy, ale za większe pieniądze niż planowały wydać władze miasta. Najtańsza z ofert sięga 8 mln zł, czyli jest o blisko 600 tysięcy droższa niż kwota jaką chciało wydać na tę inwestycję.

Nowa sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 7 ma mieć ponad 60 metrów długości, blisko 40 metrów szerokości i ponad 11 metrów wysokości. Obiekt z zapleczem szatniowo – socjalnymma stanąć za budynkiem szkoły w miejscu obecnej małej sali gimnastycznej i być połączony ze szkołą specjalnym łącznikiem. Władze miasta planowały, że budowę uda się ukończyć jeszcze przed wakacjami 2018 roku. I wszystkie firmy, które złożyły oferty na wykonanie tego zadania deklarują zakończenie prac do 1. czerwca przyszłego roku. Problemem mogą być tylko pieniądze. Miasto otwierając koperty z ofertami poinformowało, że planuje wydać na budowę sali 7,42 mln zł, tymczasem wszystkie firmy chciały więcej. Najtańszą ofertę złożyła firma Anatex z Białegostoku, która zadeklarował zbudowanie sali przy „siódemce” za 7 mln 993 tys. i 524 zł. Kolejna pod względem ceny oferta jest o ok. 380 tys zł droższa, a najdroższą złożyła firma Mark-Bud z Białystok - niemal równe 9 mln zł.
Warto dodać, że w firm, które złożyły oferty tylko jedna jest lokalna – z Piątnicy, a pozostałe są z Białegostoku i okolicy.

Na razie nie wiadomo co postanowią władze miasta, które w takiej sytuacji mogą zwiększyć pule środków miejskich na inwestycje, bądź ogłosić kolejny przetarg w oczekiwaniu, że następnym razem ceny ofert będą niższe.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę