Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nabór do miejskich przedszkoli ruszy na przełomie marca i kwietnia

- Łomżyńskie przedszkola zabezpieczą miejsca dla wszystkich 3-latków – zapewniają miejscy urzędnicy. Od września samorząd musi zapewnić miejsca w przedszkolach dla wszystkich trzylatków, których rodzice będą chcieli posłać dzieci do przedszkoli. W Łomży jest blisko 600 takich dzieci i grupy trzylatków powstaną we wszystkich przedszkolach, których organem prowadzącym jest miasto Łomża. Przyjecie 3-latków sprawi, że prawdopodobnie nie wszystkie przedszkola będą mogły zapewnić 6-latkom kontynuację nauki w dotychczasowej placówce - podaje Łukasz Czech z ratusza.

W mieście zameldowanych jest blisko 3 tysiące dzieci w wieku od 3 do 6 lat. To dla nich miasto ma zapewnić miejsca w przedszkolach. W 9 placówkach, dla których organem prowadzącym jest miasto Łomża, jest około 1500 miejsc dla dzieci. Reszta dzieci opiekę może znaleźć także w jednym dodatkowym przedszkolu publicznym, którego organem prowadzącym jest Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, siedmiu przedszkolach niepublicznych, a w przypadku najstarszych dzieci także w zerówkach tworzonych we wszystkich szkołach podstawowych: SP Nr 1 (na bazie PG Nr 1),  SP Nr 2, SP Nr 4, SP Nr 5, SP Nr 7, SP Nr 9, SP Nr 10. O tym czy sześcioletnie dziecko zostanie w przedszkolu czy pójdzie do zerówki w podstawówce decydować mają rodzice, ale Łukasz Czech z ratusza podaje, że prawdopodobnie nie wszystkie przedszkola będą mogły zapewnić sześciolatkom kontynuację nauki w dotychczasowej placówce i że większość miejsc dla tych dzieci będzie zapewniona w oddziałach zerowych w Szkołach Podstawowych. Miejska oferta dla rodziców 6-latów ma być dostępna w drugiej połowie marca. 

Rekrutacja do przedszkoli

O ile w przypadku przedszkoli niepublicznych rekrutacja trwa właściwie cały czas. W miejskich przedszkolach formalnie wystartuje ona pod koniec marca. Od 23 marca od końca miesiąca rodzice dzieci, które już uczęszczają do przedszkola będą mogli składać potwierdzenia o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.
Dla nowych dzieci rekrutacja do miejskich przedszkoli, ale i klas zero w podstawówkach, ruszy od 3 kwietnia i potrwa dwa tygodnie. W tym czasie rodzice będą musieli złożyć wniosek z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Te dokumenty będą podlegały weryfikacji specjalnych komisji w przedszkolach i szkołach, które prace muszą zakończyć do 24 kwietnia. Następnego dnia w przedszkolach mają być wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. Kolejne trzy dni to czas na potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do danej placówki w postaci pisemnego oświadczenia, a 4 maja mają być znane ostateczne listy kandydatów przyjętych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę