Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska OKE poświęcona

Ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski poświęcił we wtorek siedzibę Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Pieczołowicie odnowiony, zabytkowy budynek z 1904 roku przy Alei Legionów 9, siedzią łomżyńskiej OKE jest od ponad dwóch lat. Uroczystość zorganizowano teraz, bo dopiero późną jesienią 2016 roku zakończyły się prace w otoczeniu budynku – tłumaczy dyrekcja Komisji. - Poświęcenia dokonuję z największą radością, dziękując za dobro, które tu się dokonuje w trosce o polską oświatę – mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski święcąc budynek i znajdujących się wewnątrz pracowników OKE i zaproszonych na uroczystość gości.

- Bardzo się z tego budynku cieszymy, świetnie się nam tu pracuje. Jestem ogromnie szczęśliwa, że możemy dzisiaj świętować ten dzień - mówiła Jolanta Gołaszewska, dyrektor OKE prosząc biskupa o poświęcenie siedziby instytucji - w związku z zakończeniem prac remontowo-adaptacyjnych. -
To wyjątkowe wydarzenie w historii Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży i miasta Łomża – dodawała podkreślając, że budynek ten od początku istnienia pełnił funkcje publiczne, przede wszystkim związane z edukacją i że działały w nim nietuzinkowe palcówki. - OKE jest kolejnym lokatorem, która godnie kultywuje te tradycje – mówił dyr. Gołaszewska. 
Biskup Tadeusz Bronakowski, który we wtorkowy poranek w Katedrze celebrował Mszę świętą w intencji pracowników OKE, w trakcie późniejszej uroczystości w siedzibie placówki poświęcił także krzyż, który zawisł w głównej sali konferencyjnej obok godła. - Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali – mówił biskup Bronakowski, przywołując słowa papieża św. Jana Pawła II z kazania w Zakopanem z 1997 roku. Papież – jak przypominał biskup - nawiązując do krzyża stojącego na Giewoncie i krzyży wiszących polskich placówkach mówił „niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz.” 
W trakcie uroczystości w OKE, na które przybyli licznie goście z miasta, regionu i kraju, przedstawiono ponad stuletnią historię budynku w którym obecnie mieści się OKE, ale także zadania jakie wypełnia placówka w systemie polskiej oświaty. 
- W statucie OKE Łomża ma wpisane 23 zadania, a pierwszym z nich jest organizacja i przeprowadzanie egzaminów gimnazjalnych, maturalnych i kwalifikacji zawodowych – wskazywała Grażyna Klimuszko, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

210510110729.png
Foto:
Foto: Jolanta Gołaszewska, dyrektor OKE
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę