poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Starosta łomżyński przyznał stypendia

Dwa stypendia za wyniki w nauce i jedno sportowe przyznał na rok szkolny 2016/2017 starosta łomżyński. Stypendium sportowe otrzymał młody miotacz Sebastian Włostowski, absolwent Publicznego Gimnazjum nr 9 im. Rodziny Lutosławskich w Łomży, a obecnie uczeń I klasy w Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących. Reprezentował swoją szkołę, powiat i ziemię łomżyńską na zawodach szczebla wojewódzkiego, międzywojewódzkiego i na Mistrzostwach Polski. Był też jedynym nominowanym w tej kategorii.

Stypendia naukowe trafią do dwóch absolwentek Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Wiźnie: Anny Gaweckiej i Klaudii Zalewskiej. Pierwsza z nich była laureatką w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym i zajęła I miejsce w XXII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym. Klaudia Zalewska była finalistką wojewódzkich konkursów: biologicznego i ekologicznego. Obie od września są uczennicami I klasy o profilu biologiczno-chemicznym w II LO w Łomży.

Stypendium starosty łomżyńskiego wynosi 2,5 tys. zł - stypendysta sam może zdecydować czy chce całą kwotę odebrać jednorazowo, czy w dziesięciu miesięcznych ratach.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0