Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 19 maja 2022 napisz DONOS@

Prezydent szuka kandydata na dyrektora MDK w Łomży

Prawie dwa miesiące temu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski ogłosił, że dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych Roman Borawski wygrał konkurs na głównego specjalistę do spraw kultury w Domku Pastora. Niemal dwa miesiące później prezydent ogłosił, że szuka nowego dyrektora dla łomżyńskiego MDK. Kandydat musi mieć co najmniej 5-letni staż pracy i wykształcenie: licencjat lub magisterium na kierunku artystycznym, kulturoznawstwie, animacji kultury lub sztuki, pedagogice kulturalno-oświatowej. Szansę mają również absolwenci kierunków humanistycznych i ekonomicznych, zarządzania kulturą, zarządzania i marketingu.

Legitymujący się polskim obywatelstwem kandydat powinien mieć dobry stan zdrowia, pełne zdolności do czynności prawnych i korzystania z pełni praw publicznych oraz być niekarany, także skarbowo. Wymagania dodatkowe to, m.in., doświadczenie na stanowisku kierowniczym, w organizacji i prowadzeniu działalności kulturalnej, znajomość przepisów prawnych dotyczących samorządowych instytucji kultury i podstawowa wiedza z zakresu finansów publicznych i prawa pracy. Kandydat na dyrektora MDK – DŚT powinien być kreatywny, dyspozycyjny i rzetelny oraz mieć ponadto wiedzę i doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy pozabudżetowych, na przykład, przy rozliczaniu projektów kulturalnych, finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Będzie musiał przygotować koncepcję funkcjonowania Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży – jak ujmuje to autor warunków konkursu – z propozycją rozwoju nowych oraz istniejących form kultury na terenie miasta; zakresem współpracy ze stowarzyszeniami, fundacjami i grupami nieformalnymi; źródła finansowania działalności MDK - DŚT w Łomży.

Dokumenty należy składać osobiście do 2. grudnia w Urzędzie Miejskim przy Starym Rynku 14, pokój 123, albo przesłać pocztą. Prezydent powoła komisję konkursową, która wyznaczy termin i miejsce postępowania konkursowego. Konkurs ma ustaloną datę zakończenia do 23 grudnia 2016. Być może, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia poznamy nowego dyrektora „eMDeKu”.

Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę