Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Prezydent szuka kandydata na dyrektora MDK w Łomży

Prawie dwa miesiące temu prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski ogłosił, że dyrektor Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych Roman Borawski wygrał konkurs na głównego specjalistę do spraw kultury w Domku Pastora. Niemal dwa miesiące później prezydent ogłosił, że szuka nowego dyrektora dla łomżyńskiego MDK. Kandydat musi mieć co najmniej 5-letni staż pracy i wykształcenie: licencjat lub magisterium na kierunku artystycznym, kulturoznawstwie, animacji kultury lub sztuki, pedagogice kulturalno-oświatowej. Szansę mają również absolwenci kierunków humanistycznych i ekonomicznych, zarządzania kulturą, zarządzania i marketingu.

Legitymujący się polskim obywatelstwem kandydat powinien mieć dobry stan zdrowia, pełne zdolności do czynności prawnych i korzystania z pełni praw publicznych oraz być niekarany, także skarbowo. Wymagania dodatkowe to, m.in., doświadczenie na stanowisku kierowniczym, w organizacji i prowadzeniu działalności kulturalnej, znajomość przepisów prawnych dotyczących samorządowych instytucji kultury i podstawowa wiedza z zakresu finansów publicznych i prawa pracy. Kandydat na dyrektora MDK – DŚT powinien być kreatywny, dyspozycyjny i rzetelny oraz mieć ponadto wiedzę i doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy pozabudżetowych, na przykład, przy rozliczaniu projektów kulturalnych, finansowanych ze środków Unii Europejskiej. Będzie musiał przygotować koncepcję funkcjonowania Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży – jak ujmuje to autor warunków konkursu – z propozycją rozwoju nowych oraz istniejących form kultury na terenie miasta; zakresem współpracy ze stowarzyszeniami, fundacjami i grupami nieformalnymi; źródła finansowania działalności MDK - DŚT w Łomży.

Dokumenty należy składać osobiście do 2. grudnia w Urzędzie Miejskim przy Starym Rynku 14, pokój 123, albo przesłać pocztą. Prezydent powoła komisję konkursową, która wyznaczy termin i miejsce postępowania konkursowego. Konkurs ma ustaloną datę zakończenia do 23 grudnia 2016. Być może, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia poznamy nowego dyrektora „eMDeKu”.

Mirosław R. Derewońko


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę