wtorek, 18 lutego 2020 napisz DONOS@

Szkoła Mistrzostwa Sportowego z MŁKS wyszkoli futbolistów

16 godzin wychowania fizycznego w tygodniu, opłacone mieszkanie w bursie i wyżywienie, posiłki regeneracyjne gratis w ciągu dnia, darmowe przejazdy na zgrupowania i zawody oraz nauczyciele, pomagający uzupełnić wiedzę uczniom, trenującym w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łomży – oto zachęcające atuty, jakie przedstawiła dyrektor SMS Iwona Puciłowska na konferencji prasowej, na koniec której umowę o współpracy podpisali w sali stadionu miejskiego: rektor PWSIiP Robert Charmas oraz prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego Marcin Trojanowski.

Rektor PWSIiP Robert Charmas oraz prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego Marcin Trojanowski
Rektor PWSIiP Robert Charmas oraz prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego Marcin Trojanowski
Dariusz Kisiel - LMS, Iwona Puciłowska, Robert Charmas, Marcin Trojanowski i Grzegorz Opaliński - MŁKS
Dariusz Kisiel - LMS, Iwona Puciłowska, Robert Charmas, Marcin Trojanowski i Grzegorz Opaliński - MŁKS
Iwona Puciłowska - dyrektor SMS w Łomży, Robert Charmas - rektor PWSIiP oraz Marcin Trojanowski - prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego
Iwona Puciłowska - dyrektor SMS w Łomży, Robert Charmas - rektor PWSIiP oraz Marcin Trojanowski - prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego
Iwona Puciłowska, Robert Charmas, Marcin Trojanowski i Grzegorz Opaliński - MŁKS
Iwona Puciłowska, Robert Charmas, Marcin Trojanowski i Grzegorz Opaliński - MŁKS

- Udało nam się naostrzyć narzędzie – tą metaforą artystyczno-rzemieślniczą rektor PWSIiP nazwał doprowadzenie do przemianowania i przeorganizowania liceum ogólnokształcącego z klasami o profilu sportowym w Szkołę Mistrzostwa Sportowego, gdzie aktualnie w trzech klasach uczy się i trenuje 53 uczniów: piłkarki ręczne, lekkoatleci, karateczka. - Nasi uczniowie bardzo się ucieszyli, nie sądziłem, że dla nich to taka nobilitacja. Czynnie uprawiają sport, to całe życie. 16 godzin wf w tygodniu odciąży klub od zatrudniania trenerów w wdanej specjalności. Liczymy, że najlepsi z nich trafią do uczelni. W Instytucie Wychowania Fizycznego są najlepsi z najlepszych wykładowcy AWF, a na studiach drugiego stopnia w AWF Warszawa wśród najlepszych są absolwenci PWSIiP. 
- Mamy trzyletnie doświadczenie kształcenia i szkolenia uczniów w klasach sportowych – mówiła dyrektor SMS Iwona Puciłowska.16 godzin wf w tygodniu to szmat czasu, więc trzeba zapewnienia specjalistów, jakimi dysponuje MŁKS: trenerzy, lekarze, fizjoterapeuci, a do tego wygodny stadion z boiskami. Zapewniła, że SMS będzie tak miała ustawione zajęcia, aby kształcenie i szkolenie „nie kolidowały, ale współbrzmiały”. Liceum da możliwość kontynuacji nauki w Łomży gimnazjalistom klas sportowych. - W sferze marzeń nie miałem, że powstanie taki ośrodek, poprzez który staniemy się ośrodkiem regionalnym – wyznał prezes Marcin Trojanowski. Zwrócił uwagę, iż 1. klasa liceum to najtrudniejszy okres, w którym drużyny piłkarskie z mniejszych ośrodków się rozpadają, chłopcy nie mają gdzie trenować – tylko Białystok ma drużynę w tej kategorii wiekowej, gdzie od lat działa Szkoła Mistrzostwa Sportowego. Chłopcy z Kolna, Ostrowi Mazowieckiej, Jedwabnego czy Wizny będą mogli również kontynuować przygodę z piłką w Łomży i za chwilę grać w seniorach ŁKS-u. Koordynator szkolenia MŁKS Grzegorz Opaliński informował: na lekcjach SMS będzie nie jeden, a dwóch lub czasami i trzech trenerów, aby wdrożyć narodowy model gry i szkolenie niemieckie.
Skąd na to wszystko wezmą pieniądze podpisujący w słoneczne popołudnie umowę o współpracy PWSIiP z MŁKS-em...? - To subwencja budżetowa z Ministerstwa Edukacji Narodowej – uśmiecha się rektor. - Na pokrycie kosztów dostaniemy 940 zł miesięcznie na ucznia – dodaje pani dyrektor.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę