Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ratusz przegrywa i płaci

Miasto przegrało kolejny spór sądowy o zaległe dotacje dla niepublicznych szkół. Tym razem chodzi o kwotę ponad 160 tysięcy złotych, którą po wyroku sądowym miasto musi wypłacić na rzecz Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.

Informację o przegranym procesie sądowym prezydent zawarł w skierowanym do radnych wniosku o dokonanie zmiany w budżecie Łomży. Prosił o przesunięcie z rezerwy budżetowej kwoty 166 tysięcy 757 złotych „na wypłatę dotacji za lata 2010 i 2011 dla Wyższej Szkoły Agrobiznesu zgodnie z wyrokiem”. I choć kilka dni później prezydent ten wniosek wycofał, to jednocześnie sam zarządzaniem dokonał takiej zmiany w budżecie miasta. Z dokumentu wynika, że zasądzona na rzecz WSA kwota zaległych dotacji to nieco ponad 149 tys. zł, a kolejne blisko 15 tys. zł to koszty postępowania sądowego.

Wśród wnioskowanych przez prezydenta kilkudziesięciu proponowanych zmian w budżecie miasta, nad którymi jutro mają pochylić się radni miejscy. jest także wniosek o przekazanie kwoty  31 tys. 200 zł na zakup podręczników dla Katolickiego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Gimnazjum Akademickiego.

O informacje zarówno na temat przegranej sprawy sądowej jak i planowanej dotacji na zakup książek do nie należących do miasta gimnazjów prosiliśmy ratusz w czwartek, ale dotychczas nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę