środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Ratusz przegrywa i płaci

Miasto przegrało kolejny spór sądowy o zaległe dotacje dla niepublicznych szkół. Tym razem chodzi o kwotę ponad 160 tysięcy złotych, którą po wyroku sądowym miasto musi wypłacić na rzecz Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży.

Informację o przegranym procesie sądowym prezydent zawarł w skierowanym do radnych wniosku o dokonanie zmiany w budżecie Łomży. Prosił o przesunięcie z rezerwy budżetowej kwoty 166 tysięcy 757 złotych „na wypłatę dotacji za lata 2010 i 2011 dla Wyższej Szkoły Agrobiznesu zgodnie z wyrokiem”. I choć kilka dni później prezydent ten wniosek wycofał, to jednocześnie sam zarządzaniem dokonał takiej zmiany w budżecie miasta. Z dokumentu wynika, że zasądzona na rzecz WSA kwota zaległych dotacji to nieco ponad 149 tys. zł, a kolejne blisko 15 tys. zł to koszty postępowania sądowego.

Wśród wnioskowanych przez prezydenta kilkudziesięciu proponowanych zmian w budżecie miasta, nad którymi jutro mają pochylić się radni miejscy. jest także wniosek o przekazanie kwoty  31 tys. 200 zł na zakup podręczników dla Katolickiego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Gimnazjum Akademickiego.

O informacje zarówno na temat przegranej sprawy sądowej jak i planowanej dotacji na zakup książek do nie należących do miasta gimnazjów prosiliśmy ratusz w czwartek, ale dotychczas nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0