czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Miejsca Pamięci w obiektywie dzieci

Ponad 150 fotografii nadesłano na trzeci powiatowy konkurs fotograficzny „Miejsca Pamięci, Walki w Męczeństwa Narodu Polskiego – Bohaterowie Naszej Ziemi”. Celem konkursu było propagowanie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, sztuki fotografowania, ale także znajdowanie i podkreślanie charakteru miejsc pamięci, walki i męczeństwa narodu polskiego, upowszechnianie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży.
- Młodzi fotograficy przeżyli piękną lekcję historii, a mierząc się z jego tematem udowodnili, że są pełni pasji fotografowania i odnajdowania piękna w powadze miejsc pamięci oraz, że mają otwartą i wiecznie poszukującą wyobraźnię – przekazują organizatorzy konkursu informując o wyłonieniu najlepszych prac. Wśród uczniów szkół podstawowych kas I – III  konkurs wygrały: Weronika Popowska z SP 9 w Łomży i Julia Dąbrowska - SP 2 w Łomży, a wśród uczniów klas IV – VI: Aleksandra Liżewska i Aleksandra Wykowska z SP 2 w Łomży. Wśród gimnazjalistów pierwszych nagród nie przyznano, ale były dwa wyróżnienia: Oliwia Zaniewska z PG 1 w Łomży i Kacper Kalisz z PG w Piątnicy.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów nastąpi 21 kwietnia 2016r. podczas szkolnej uroczystości VI rocznicy posadzenia Dębów Pamięci, która to od momentu udziału w programie Stowarzyszenia Parafiada „Katyń… Ocalić od zapomnienia” na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży, a konkurs fotograficzny jest już jej stałym elementem.

Foto: A. Jankowski
Foto: K. Białecka
Foto: N. Chojnowska
Foto: A. Liżewska
Foto: W. Popowska
Foto: A. Wykowska

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0