Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Miejsca Pamięci w obiektywie dzieci

Główne zdjęcie
A. Jankowski

Ponad 150 fotografii nadesłano na trzeci powiatowy konkurs fotograficzny „Miejsca Pamięci, Walki w Męczeństwa Narodu Polskiego – Bohaterowie Naszej Ziemi”. Celem konkursu było propagowanie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, sztuki fotografowania, ale także znajdowanie i podkreślanie charakteru miejsc pamięci, walki i męczeństwa narodu polskiego, upowszechnianie wiedzy historycznej oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawową nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży.
- Młodzi fotograficy przeżyli piękną lekcję historii, a mierząc się z jego tematem udowodnili, że są pełni pasji fotografowania i odnajdowania piękna w powadze miejsc pamięci oraz, że mają otwartą i wiecznie poszukującą wyobraźnię – przekazują organizatorzy konkursu informując o wyłonieniu najlepszych prac. Wśród uczniów szkół podstawowych kas I – III  konkurs wygrały: Weronika Popowska z SP 9 w Łomży i Julia Dąbrowska - SP 2 w Łomży, a wśród uczniów klas IV – VI: Aleksandra Liżewska i Aleksandra Wykowska z SP 2 w Łomży. Wśród gimnazjalistów pierwszych nagród nie przyznano, ale były dwa wyróżnienia: Oliwia Zaniewska z PG 1 w Łomży i Kacper Kalisz z PG w Piątnicy.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów nastąpi 21 kwietnia 2016r. podczas szkolnej uroczystości VI rocznicy posadzenia Dębów Pamięci, która to od momentu udziału w programie Stowarzyszenia Parafiada „Katyń… Ocalić od zapomnienia” na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży, a konkurs fotograficzny jest już jej stałym elementem.

Foto: A. Jankowski
Foto: K. Białecka
Foto: N. Chojnowska
Foto: A. Liżewska
Foto: W. Popowska
Foto: A. Wykowska

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę