Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pierwsza umowa z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego

2,1 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020 dostanie miasto Zambrów na powiększenie terenów inwestycyjnych; to pierwsza umowa zawarta w tym programie - poinformował w środę (6.04) wicemarszałek województwa Maciej Żywno. To pierwsze pieniądze, które będą wydane w ramach RPO z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR). RPO na lata 2014-2020 jest programem dwufunduszowym, oprócz pieniędzy z EFRR obejmuje również środki z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS).

Żywno podał na konferencji prasowej w Białymstoku, że miasto Zambrów jest jedynym samorządem, który otrzymał dofinansowanie na tereny inwestycyjne w pierwszym konkursie na takie cele z RPO 2014-2020. Miasto chce uzbroić na potrzeby inwestorów 6,5 ha gruntów. Trwa drugi konkurs, w którym podlaskie samorządy mogą zdobyć na przygotowywanie terenów pod inwestycje 60 mln zł. Nabór konkursowych wniosków trwa do 15 kwietnia.

Burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski powiedział PAP, że nowe tereny inwestycyjne będą się znajdować w bezpośrednim sąsiedztwie gruntów, które zostały w poprzednich latach przygotowane dzięki dotacji z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Kosztem 14 mln zł (9 mln zł z UE) uzbrojono wówczas 18 ha gruntów.

"Pół roku temu praktycznie wszystkie te działki zostały już sprzedane" - powiedział Dąbrowski. Podkreślił, że działają tam cztery firmy (branża medyczna, rolna, drzewna), które zatrudniają ok. 250 osób. Kolejne trzy firmy są w trakcie realizacji inwestycji. Powstaje m.in. fabryka okien, gdzie ma pracować kolejnych 250 osób.

Nowe grunty - 6,5 ha - mają być uzbrojone do końca sierpnia 2016 r. Burmistrz Kazimierz Dąbrowski poinformował, że trwają już prace przy budowie niezbędnej infrastruktury.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę