środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Pierwszy wiosenny grill za nimi

Nadejście kalendarzowej wiosny w Łomży niecodzienny sposób uczcili uczniowie Hufca Pracy. W Zasadniczej Szkole Zawodowej ZDZ urządzono piknik z grillem. Piknik zakończył realizację międzynarodowego projektu realizowanego w ramach programu Ertasmus+ pt. „FUND - Finding Utilities for New Dreams”. Pierwszym etapem projektu było tygodniowe szkolenie w Holandii na temat poszukiwania sponsorów, a poszukiwanie sponsorów wiosennego grilla pierwszą okazją do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

W szkoleniu w Holandii uczestniczyła Małgorzata Korytkowska, wychowawczyni z Hufca Pracy w Łomży, która po powrocie do Łomży wraz z inna wychowawczynią Hufca Pracy Jolantą Karwowską zorganizowały na pierwszy dzień wiosny szkolny piknik. Przez kilka godzin bawiło się na nim około 60 uczniów ZDZ-etów. Największą atrakcją pikniku był zaś pierwszy tej wiosny grill.
- Kiełbasy i kaszankę na grilla otrzymaliśmy od naszych sponsorów - właścicieli masarni – mówią opiekunki dziękując za wsparcie także wszystkim innym sponsorom. - Utrzymanie w szkole zawodowej uczniów w tradycyjny dzień wagarowicza jest bardzo trudne, ale dzięki piknikowi z grillem w tym roku to się udało – podkreślają.

Poza grillowanymi kiełbaskami na wiosennym pikniku były także pozyskane od sponsorów owoce, pieczywo, słodycze i napoje. Dlatego za naszym pośrednictwem organizatorki przekazują gorące podziękowania za przekazane wsparcie: panu Zenonowi Sulewskiemu – właścicielowi Piekarni i Cukierni Sulima w Łomży, państwu Wiolecie i Bogdanowi Łepkowskim – właścicielom masarni Masarnia S.C., panu Piotrowi Dziekońskiemu – właścicielowi Cukierni Rafaello, panu Krzysztofowi Lemańskiemu – właścicielowi PHU Krzyś, państwu Ewie i Leszkowi Podbielskim – właścicielom PH Karex oraz Państwu Jadwidze i Leszkowi Gutowskim – właścicielom zakładu Cukiernictwo Leszek Gutowski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0