wtorek, 12 grudnia 2017 napisz DONOS@

Warsztaty ekologiczne w Drzewnej

Już po raz 11. w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży odbędą się warsztaty ekologiczne organizowane z okazji „Światowego Dnia Wody”. W czwartek i piątek uczniowie gimnazjów z Łomży i regionu będą mogli poszerzyć wiedzę o najbardziej potrzebnym elemencie środowiska przyrodniczego jakim jest woda. - Podczas Światowego Dnia Wody przypominamy, że czysta woda jest życiem, a naszym obowiązkiem jest o nią dbać – podkreśla Katarzyna Mieczkowska organizator warsztatów ekologicznych.

Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów ekologicznych w „Drzewnej” będzie „Woda i praca”.
– Pokażemy, jak odpowiednia ilość i jakość wody może odmienić życie i los pracowników, a nawet całych społeczności i gospodarek – przekazuje Katarzyna Mieczkowska. - W dzisiejszych czasach ponad połowa wszystkich pracowników na świecie, to jest 1,5 miliarda osób, pracuje w sektorach związanych z wodą, a istnienie praktycznie wszystkich miejsc pracy uzależnione jest od wody i ludzi odpowiedzialnych za jej nieprzerwane dostawy. Jednak często nawet podstawowe przepisy pracy nie obejmują lub nie chronią milionów osób zatrudnionych przy dostawach wody. Woda jest podstawą funkcjonowania i rozwoju społeczeństw. Łączy się z wszystkimi obszarami życia – zdrowiem, środowiskiem, produkcją żywności, przemysłem, energetyką. W krajach, w których ludzie nie mają dostępu do czystej wody, rozwój jest zachwiany, a w najcięższych przypadkach całkowicie niemożliwy. Brak wody powoduje nie tylko pragnienie. Bez wody nie da się także produkować żywności i przygotowywać posiłków. Jeśli ludzie nie mają dostępu do czystej wody, trudno jest im dbać o higienę, przez co rozprzestrzenia się wiele chorób.

Warsztaty ekologiczne mają charakter wychowawczo – edukacyjny. Wzorem lat ubiegłych w Drzewnej odbędą się wykłady i prelekcje prowadzone przez przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji, zajęcia w grupach (analiza chemiczna i biologiczna wód oraz zagadnienia związane z oczyszczaniem i uzdatnianiem wody, pomiar hałasu, pomiary geodezyjne), test wiedzy ekologicznej i konkurs fotograficzny związany z tematyką wodną pt. „Woda i człowiek”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0