Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Warsztaty ekologiczne w Drzewnej

Już po raz 11. w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży odbędą się warsztaty ekologiczne organizowane z okazji „Światowego Dnia Wody”. W czwartek i piątek uczniowie gimnazjów z Łomży i regionu będą mogli poszerzyć wiedzę o najbardziej potrzebnym elemencie środowiska przyrodniczego jakim jest woda. - Podczas Światowego Dnia Wody przypominamy, że czysta woda jest życiem, a naszym obowiązkiem jest o nią dbać – podkreśla Katarzyna Mieczkowska organizator warsztatów ekologicznych.

Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów ekologicznych w „Drzewnej” będzie „Woda i praca”.
– Pokażemy, jak odpowiednia ilość i jakość wody może odmienić życie i los pracowników, a nawet całych społeczności i gospodarek – przekazuje Katarzyna Mieczkowska. - W dzisiejszych czasach ponad połowa wszystkich pracowników na świecie, to jest 1,5 miliarda osób, pracuje w sektorach związanych z wodą, a istnienie praktycznie wszystkich miejsc pracy uzależnione jest od wody i ludzi odpowiedzialnych za jej nieprzerwane dostawy. Jednak często nawet podstawowe przepisy pracy nie obejmują lub nie chronią milionów osób zatrudnionych przy dostawach wody. Woda jest podstawą funkcjonowania i rozwoju społeczeństw. Łączy się z wszystkimi obszarami życia – zdrowiem, środowiskiem, produkcją żywności, przemysłem, energetyką. W krajach, w których ludzie nie mają dostępu do czystej wody, rozwój jest zachwiany, a w najcięższych przypadkach całkowicie niemożliwy. Brak wody powoduje nie tylko pragnienie. Bez wody nie da się także produkować żywności i przygotowywać posiłków. Jeśli ludzie nie mają dostępu do czystej wody, trudno jest im dbać o higienę, przez co rozprzestrzenia się wiele chorób.

Warsztaty ekologiczne mają charakter wychowawczo – edukacyjny. Wzorem lat ubiegłych w Drzewnej odbędą się wykłady i prelekcje prowadzone przez przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji, zajęcia w grupach (analiza chemiczna i biologiczna wód oraz zagadnienia związane z oczyszczaniem i uzdatnianiem wody, pomiar hałasu, pomiary geodezyjne), test wiedzy ekologicznej i konkurs fotograficzny związany z tematyką wodną pt. „Woda i człowiek”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę