Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ponad 20 szkół może być zlikwidowanych od września

Główne zdjęcie
Pomieszczenie po zlikwidowanej szkole w Jurcu, obecnie świetlica wiejska

22 wnioski o likwidację lub przekształcenie szkół wpłynęły do Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Termin minął z końcem lutego. Niektóre decyzje w sprawie przyszłości podlaskich placówek już są. Powód zamiaru likwidacji szkół jest niezmienny od kilku lat. To niż demograficzny.

Z 22 wniosków, które wpłynęły do Kuratorium Oświaty o likwidację lub przekształcenie, większość dotyczy wiejskich szkół podstawowych, gdzie nie było już np. klas pierwszych właśnie z powodu zbyt małej liczby dzieci.

Podlaski kurator oświaty wydaje opinię w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłynięcia wniosku. Z tegorocznych wniosków rozpatrzył już 12 - wszystkie decyzje są pozytywne. To oznacza, że od nowego roku szkolnego nie będzie podstawówek m.in. w takich miejscowościach, jak Kramarzewo i Wólka, punktów przedszkolnych w szkołach w Porytem Jabłoni, w Starym Zakrzewie oraz kilku szkół ponadgimnazjalnych, m.in. w Bielsku Podlaskim i Zambrowie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę