Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Pierwsze pielęgniarki z regionu mogą wypisywać recepty

Dziesięć pielęgniarek i położnych z Łomżyńskiego Centrum Medycznego ma już prawo przepisywać lekarstwa chorym. Od początku tego roku uprawnienia takie mogą nabyć po ukończeniu specjalnego kursu. Na razie w całej Polsce jest ich kilkaset. W województwie podlaskim to pierwszy przypadek, kiedy pielęgniarki będą mogły wyręczać lekarzy przy ordynowaniu długo stosowanych przez pacjenta leków - mówi dyrektor Łomżyńskiego Centrum Medycznego dr Waldemar Pędziński.

Większe kompetencje pielęgniarek, to także poczucie większej odpowiedzialności - przyznaje jedna z odbierających certyfikat łomżyńskich pielęgniarek, Katarzyna Borawska.

Dyrektor Centrum ocenia, że nowe uprawnienia pielęgniarek pozwolą oszczędzić lekarzom około 20 procent czasu, który będą mogli poświęcić innym chorym.

Łomżyńska placówka medyczna, która przeprowadziła kurs dla swojego personelu gotowa jest pomóc w taki sam sposób innym pielęgniarkom, które będą chciały zwiększyć swoje kompetencje.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę