piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wojewoda Paszkowski: "Przepraszam wyborców, że taka sytuacja zaszła."

Od rozmów z pracownikami o najważniejszych sprawach do załatwienia rozpoczął swoje urzędowanie wojewoda podlaski. Środa (9.12) była pierwszym dniem pracy na tym stanowisku Bohdana Paszkowskiego.

We wtorek (8.12) odebrał nominację z rąk premier Beaty Szydło. Pełnił już taką funkcję w 2007-mym roku - przez 10 miesięcy.

Ponowna kandydatura była zaskoczeniem dla wielu osób, również dla niego. Jak powiedział: "ja się z tym nie liczyłem, tym bardziej, że zostałem niedawno wybrany na senatora, ale życie pisze różne scenariusze, do których trzeba się ustosunkować".

W październikowych wyborach parlamentarnych Bohdan Paszkowski zdobył mandat senatora w okręgu nr 59. Oznacza to konieczność przeprowadzenia ponownego głosowania na tym terenie. Według szacunków kosztować to będzie od pół do miliona złotych.

Bohdan Paszkowski liczy na wyrozumiałość. Mówi: "Przepraszam wyborców, że taka sytuacja zaszła. Nie zabiegałem, żeby zmieniać swój zawodowy status, ale dostałem propozycję z silną argumentacją i podjąłem decyzję". Więcej w porannej rozmowie w czwartek (10.12) o godz. 8:15.

W najbliższym czasie powinno być też znane nazwisko wicewojewody podlaskiego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0