Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Strażacki mundur dla trzecioklasisty, który uratował dom od pożaru

Jego spostrzegawczość i szybkość reakcji uratowały dom sąsiadów - we wtorek (10.11.) strażacy podziękowali mu oficjalnie za pomoc. Trzecioklasista ze Śniadowa, Bartek Kamecki jako pierwszy zauważył dym wydobywający się ze strychu budynku mieszkalnego i natychmiast powiadomił o tym ojca.

Ten wszczął alarm i razem z innymi strażakami - ochotnikami rozpoczął akcję ratunkową. Ponieważ rozpoczęła się niemal w chwili wybuchu pożaru straty były minimalne - przyznają strażacy. 

We wtorek, korzystając z tego, że w szkole Bartka odbywała się akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, opowiedzieli o tym wydarzeniu jego kolegom i nagrodzili chłopca ufundowanym przez siebie kompletnym mundurem strażackim. 

"Bartek jest dobrym przykładem, aby pokazać uczniom, że troska o bliźnich i działanie dla ich dobra to forma współczesnego patriotyzmu, kiedy pojęcia takie jak niewola narodowa czy walka o niepodległość są dla nich abstrakcją" - stwierdziła dyrektor szkoły w Śniadowie, Agnieszka Walczuk.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę