Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zamknięty wjazd na część parkingu przy ARiMR - został otwarty

Główne zdjęcie
Otwarty wjazd na parking

Zamknięty przez właściciela działek parking pod byłym Urzędem Wojewódzkim w Łomży został udostępniony dla interesantów - poinformował dyrektor Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Stefan Krajewski. Po porannym zaskoczeniu zamkniętym wjazdem i naszej informacji o jego powodach, dyrektor Agencji spotkał się z właścicielem działek i wynegocjował z nim otwarcie szlabanu. "Uważam, że właściciel ma prawo do egzekwowania swojej własności, a załatwienie tej sprawy powinno należeć do administratora budynku" - powiedział Stefan Krajewski. "Oczekiwania finansowe za dzierżawę tego terenu są takiej wielkości, że można je rozłożyć nawet na firmy wynajmujące powierzchnie biurowe w tym budynku" - uważa dyrektor Agencji, która korzysta z największej części budynku byłego Urzędu Wojewódzkiego.

Jego zdaniem niepokojąca jest postawa władz miasta, które nie podejmują prób uregulowania praw własności tego terenu, tym bardziej, że o zwrot terenu, na którym mieści się budynek i otaczające go parkingi wystąpili także inni spadkobiercy poprzednich właścicieli.
Spadkobiercy byłego właściciela prawa do działek, na których mieści się część parkingu, odzyskali w czerwcu 2014 r. Już wtedy zwrócili się do władz Łomży o uregulowanie sytuacji - albo wykup ziemi, albo ustalenie opłaty dzierżawnej. Po niemal półtorarocznych rozmowach, które nie przyniosły efektu, postanowili wyegzekwować prawa do swojej własności.
Z parkingu przy ul. Zawadzkiej korzystają głównie interesanci firm mieszczących się w budynku przy ul. Nowej 2, przede wszystkim Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę