środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zamknięty wjazd na część parkingu przy ARiMR - został otwarty

Zamknięty przez właściciela działek parking pod byłym Urzędem Wojewódzkim w Łomży został udostępniony dla interesantów - poinformował dyrektor Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Stefan Krajewski. Po porannym zaskoczeniu zamkniętym wjazdem i naszej informacji o jego powodach, dyrektor Agencji spotkał się z właścicielem działek i wynegocjował z nim otwarcie szlabanu. "Uważam, że właściciel ma prawo do egzekwowania swojej własności, a załatwienie tej sprawy powinno należeć do administratora budynku" - powiedział Stefan Krajewski. "Oczekiwania finansowe za dzierżawę tego terenu są takiej wielkości, że można je rozłożyć nawet na firmy wynajmujące powierzchnie biurowe w tym budynku" - uważa dyrektor Agencji, która korzysta z największej części budynku byłego Urzędu Wojewódzkiego.

Otwarty wjazd na parking
Otwarty wjazd na parking

Jego zdaniem niepokojąca jest postawa władz miasta, które nie podejmują prób uregulowania praw własności tego terenu, tym bardziej, że o zwrot terenu, na którym mieści się budynek i otaczające go parkingi wystąpili także inni spadkobiercy poprzednich właścicieli.
Spadkobiercy byłego właściciela prawa do działek, na których mieści się część parkingu, odzyskali w czerwcu 2014 r. Już wtedy zwrócili się do władz Łomży o uregulowanie sytuacji - albo wykup ziemi, albo ustalenie opłaty dzierżawnej. Po niemal półtorarocznych rozmowach, które nie przyniosły efektu, postanowili wyegzekwować prawa do swojej własności.
Z parkingu przy ul. Zawadzkiej korzystają głównie interesanci firm mieszczących się w budynku przy ul. Nowej 2, przede wszystkim Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0